Policja we Wrocławiu rozbija nielegalne laboratorium produkujące narkotyki na terenie gminy Kobierzyce

Policja we Wrocławiu rozbija nielegalne laboratorium produkujące narkotyki na terenie gminy Kobierzyce

Dzielni funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, podczas wykonywania obowiązków służbowych związanych z operacją w gminie Kobierzyce, odkryli budynki wykorzystywane do nielegalnej produkcji narkotyków. Kiedy oficerowie dokonali przymusowego wkroczenia do wskazanej nieruchomości, natrafili na dwóch mężczyzn usiłujących uciec. Dzięki dalszym czynnościom operacyjnym, obaj podejrzani, w wieku 30 i 31 lat, zostali zatrzymani pod zarzutem uczestnictwa w przestępczej działalności związanej z produkcją środków psychotropowych. Co więcej, jeden z nich był poszukiwany nakazem aresztowania w celu odbycia kary więzienia za wcześniejsze przestępstwa, a drugi był już objęty tymczasowym aresztem. Zabezpieczono około 400 litrów cieczy używanej w produkcji narkotyków, w tym gotowy produkt.

Oficerowie z Referatu do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu ponownie udowodnili swoją efektywność w przeprowadzanych operacjach. Zebrano informacje, dzięki którym udało się zidentyfikować i namierzyć dwóch mieszkańców miejscowości położonej na terenie gminy Kobierzyce, którzy odgrywali kluczową rolę w produkcji narkotyków.

Podczas działań policji zabezpieczono w sumie ponad 400 litrów cieczy wykorzystywanej do produkcji narkotyków, w tym gotowy produkt. Kryminalni wspólnie z technikami kryminalistyki oraz specjalistą z laboratorium Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu znaleźli również narzędzia do produkcji, pakowania, ważenia i dystrybucji nielegalnych substancji.

Zatrzymani mężczyźni, 30 i 31-latki, nie cieszą się już wolnością. W przypadku 30-latka sąd już wcześniej wydał wyrok bezwarunkowego pozbawienia wolności, a on sam był poszukiwany nakazem aresztowania. Drugi z podejrzanych został objęty tymczasowym aresztem. Oba osoby usłyszały zarzuty dotyczące m.in. produkcji substancji psychotropowych w dużych ilościach oraz posiadania sprzętu służącego do tego typu działalności, co naraża ich na ryzyko 20 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Krzyki-Zachód.