Kolizja pojazdu BMW z tramwajem na wrocławskim skrzyżowaniu ruchu – torowisko zablokowane

Kolizja pojazdu BMW z tramwajem na wrocławskim skrzyżowaniu ruchu – torowisko zablokowane

W samym sercu Wrocławia, dokładnie na zjeździe ul. Pułaskiego z ul. Worcella, doszło do kolizji drogowej. Incydent, który miał miejsce krótko przed godziną 12 w środowe popołudnie, 3 stycznia, zaangażował tramwaj obsługujący linię numer 4 i prywatny samochód marki BMW kierowany przez kobietę. Tramwaj zmierzał w stronę placu Wróblewskiego, gdy niespodziewanie zderzył się z samochodem.

Na szczęście, pomimo powagi sytuacji, nie odnotowano żadnych poważnych obrażeń u osób uczestniczących w wypadku. Niemniej jednak, incydent ten spowodował całkowite zablokowanie ruchu tramwajowego na ul. Pułaskiego – zarówno w jednym, jak i drugim kierunku.

Organizacja Miejskich Przewozów Komunikacyjnych (MPK) przekazała wiadomość o tymczasowych zmianach w trasach linii tramwajowych. Tramwaje linii 4 zostały przekierowane na ulice Kołłątaja, Skargi oraz przez Plac Dominikański i Społeczny. Podobna sytuacja dotyczy tramwajów linii 16, które obecnie kursują przez ulice Glinianą, Borowską, Peronową, Kołłątaja, Skargi oraz Plac Dominikański. Nie jest jeszcze jasne, jak długo te utrudnienia potrwają.