Od 23 grudnia ponownie otwarta Aleja Wielkiej Wyspy: Oto 5 faktów, które powinieneś znać

Od 23 grudnia ponownie otwarta Aleja Wielkiej Wyspy: Oto 5 faktów, które powinieneś znać

Od dnia 23 grudnia kierowcy, pasażerowie MPK, piesi oraz rowerzyści będą mieli możliwość korzystania z pełnej trasy od alei Paderewskiego do alei Armii Krajowej na tzw. Wielkiej Wyspie. Mimo że prace inwestycyjne nadal nie zostały w pełni zakończone, nie stwarza to żadnego zagrożenia dla bezpiecznej jazdy samochodów na całym odcinku drogi.

Prace wykończeniowe na części tras przeznaczonych dla pieszych i rowerzystów nadal będą kontynuowane, tak samo jak nasadzenia roślinności. Proces ten będzie wymagał jeszcze pewnego czasu. Ta inwestycja ma wiele wyjątkowych aspektów, które warto poznać.

Po otwarciu tej trasy, mieszkańcy Tarnogaju czy Przedmieścia Oławskiego będą mogli dotrzeć do Biskupina i Sępolna w ciągu kilku lub kilkunastu minut. Droga ta umożliwia ominęcie centrum miasta, a co za tym idzie placów Społecznego i Grunwaldzkiego. To wprowadza nowy poziom jakości komunikacji miejskiej.

Jednak nie tylko ze względu na znaczne skrócenie czasu dojazdu, ta aleja jest szczególna. To wyjątkowa inwestycja z wielu innych powodów.