Międzygatunkowa interakcja: ciekawski łabędź odwiedza wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy

Międzygatunkowa interakcja: ciekawski łabędź odwiedza wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy

Zapewne niemal każdy mieszkaniec Wrocławia wie, że Jarmark Bożonarodzeniowy przyciąga do siebie liczne tłumy. Tym razem jednak, do centrum miasta przybył nieoczekiwany gość – pewien zaciekawiony łabędź. Ta informacja została udostępniona przez Straż Miejską Wrocław na ich oficjalnej stronie internetowej. Ptak nie tylko spacerował po wrocławskich uliczkach szukając świątecznej atmosfery, ale zaczął też nawiązywać kontakt z gęsią, która była sprzedawana na jarmarku.

Historia stała się jeszcze bardziej intrygująca, kiedy łabędzi turysta zdecydował się udać na Jarmark Bożonarodzeniowy w samym sercu Wrocławia. Ptak przemierzał ulice miasta, aż dotarł do skrzyżowania ulicy Białoskórniczej i Świętego Mikołaja. Niespodziewanie, jego plany pokrzyżował patrol Straży Miejskiej.

Jeden ze strażników podejrzewał, że centrum miasta podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego nie jest najbezpieczniejszym miejscem dla łabędzia, ze względu na tłoczące się tłumy i głośny zgiełk. Mimo to, ptak był nieugięty i uparcie stawiał opór.

W końcu, strażnik zmuszony został do przeniesienia łabędzia na plac Jana Pawła II, gdzie wypuszczono go z powrotem do naturalnego środowiska – wody. Jak podsumowano na stronie Straży Miejskiej, mają nadzieję, że ptak zrezygnuje teraz z dalszych miejskich eskapad.