Straszny wypadek na autostradzie A4: Zginął kierowca lawety w wyniku kolizji z ciężarówką

Straszny wypadek na autostradzie A4: Zginął kierowca lawety w wyniku kolizji z ciężarówką

W poniedziałek (11.12), krótko po godzinie 13, na autostradzie A4 między węzłami Opole Południe i Opole Zachód doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. Niestety, jedna osoba straciła życie w wyniku tego zdarzenia. W celu udzielenia pomocy, na miejscu katastrofy pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR).

Zgubne zderzenie miało miejsce na nitce autostrady A4 pod Opolem, prowadzącej w kierunku Wrocławia. Dwa pojazdy były zaangażowane w kolizję – ciężarówka oraz autolaweta. Kierujący tym ostatnim pojazdem nie przetrwał skutków zderzenia. Śledztwo jest przeprowadzane przez służby ratownicze, które podjęły działania na miejscu zdarzenia, co spowodowało blokadę jezdni prowadzącej do Wrocławia. W celu wsparcia ratowników, na miejscu wypadku lądował również śmigłowiec LPR.

Na miejscu tragicznego zdarzenia interweniowały służby ratownicze, wśród nich strażacy z Niemodlina, Ochotnicza Straż Pożarna z Komprachcic, policja i służby medyczne. Dodatkowo, wsparcie z powietrza zapewniał śmigłowiec LPR.

Autostrada A4 prowadząca do Wrocławia była całkowicie zamknięta przez pewien czas po wypadku. Kierowcy zostali zobligowani do korzystania z objazdów na węźle Opole Południe.