Utrudnienia na A4 w pobliżu Wrocławia: Wypadki powodują wielokilometrowe korki

Utrudnienia na A4 w pobliżu Wrocławia: Wypadki powodują wielokilometrowe korki

8 grudnia, piątkowy poranek, przyniósł duże utrudnienia dla kierowców korzystających z autostrady A4. Około godziny 9:30 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych zaraz za węzłem Kąty Wrocławskie, w stronę Wrocławia. Niestety, wynikiem tego zdarzenia była hospitalizacja dwóch osób oraz częściowe zamknięcie drogi. O wypadku informuje się kierowców w okolicy, gdzie formują się spore korki.

Niestety, nie była to jedyna kolizja w tym rejonie. Blisko miejsca pierwszego wypadku doszło do kolejnej stłuczki, w której uczestniczyły ciężarówka, pojazd osobowy oraz bus. Te dodatkowe utrudnienia jeszcze bardziej skomplikowały sytuację dla kierowców poruszających się tym odcinkiem autostrady.

Jezdnia A4 prowadząca do Wrocławia, tuż przed węzłem Kąty Wrocławskie, została częściowo zablokowana po zderzeniu dwóch samochodów osobowych. Jeden z nich uderzył w bariery energochłonne. Na miejscu natychmiast zjawiły się odpowiednie służby, a dwie osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały przewiezione do szpitala. Droga będzie niedostępna przez czas niezbędny na usunięcie skutków wypadku. Wkrótce po zdarzeniu, utworzył się korek o długości kilku kilometrów i nadal rośnie.

Prace nad usuwaniem skutków zdarzenia są w toku. Policja bada uszkodzone pojazdy przed ich usunięciem z jezdni. Ale to nie koniec problemów na A4. Na wjeździe z DK 5 na autostradę, przy Kostomłotach, doszło do kolizji ciężarówki, samochodu osobowego i busa. Ruch jest częściowo zablokowany również w tym miejscu, choć na szczęście nikt nie ucierpiał.

Na koniec warto przypomnieć, że już wcześniej tego dnia, około godziny 6:20 między węzłami Bolesławiec i Krzyżowa na autostradzie A4 wydarzył się śmiertelny wypadek z udziałem busa i pługo-piaskarki. To zdarzenie także wpłynęło na utrudnienia w ruchu.