Sygnalizatory na wrocławskich skrzyżowaniach mają problemy z mrozem! Prace naprawcze trwają

Sygnalizatory na wrocławskich skrzyżowaniach mają problemy z mrozem! Prace naprawcze trwają

Od wczesnych godzin porannych w piątek, 8 grudnia, na wielu wrocławskich skrzyżowaniach doszło do technicznej awarii sygnalizatorów. Zawodzenie instalacji sygnalizacyjnej spowodowane było przez niską temperaturę oraz wysoki poziom wilgotności powietrza. Tomasz Jankowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta (ZDiUM), informuje, że może dochodzić do dalszych problemów z sygnalizacją, jednak usługi naprawcze są realizowane niezwłocznie.

W ten mroźny piątkowy poranek, wielu kierowców doświadczyło problemów na różnych skrzyżowaniach we Wrocławiu. Sygnalizatory zostały wyłączone, co prowadziło do przejściowego chaosu na drogach.

– Jesteśmy świadomi istniejącej sytuacji. W przypadku każdej usterki sygnalizatora niezwłocznie wysyłamy techników na miejsce naprawy – zapewnia Tomasz Jankowski, rzecznik Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Według informacji przekazanych przez rzecznika ZDiUM, niskie temperatury i wysoka wilgotność powietrza są głównymi przyczynami problemów.

Jankowski informuje, że technicy z ZDiUM interweniowali już rano tego dnia, aby naprawić sygnalizatory na placu Społecznym, ulicach Kromera, Grabiszyńskiej i Bzowej. Warto jednak zauważyć, że były to tylko krótkotrwałe awarie.