Uwaga kierowcy! Intensywne roboty drogowe mogą powodować opóźnienia na autostradzie A4 koło Legnicy

Uwaga kierowcy! Intensywne roboty drogowe mogą powodować opóźnienia na autostradzie A4 koło Legnicy

Na odcinku autostrady A4 w pobliżu Legnicy trwają intensywne prace drogowe, które mogą znacznie utrudnić podróż. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i cierpliwości. Zapoznajcie się z poniższymi szczegółami dotyczącymi utrudnień.

Informacje od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mówią o znacznych problemach na autostradzie A4 między węzłami LSSE Obszar Krzywa – Krzywa, na trasie w kierunku Legnica. Przyczyną są przeprowadzane tam roboty drogowe.

Niestety, prawa strona jezdni jest nieprzejezdna, co zmusza kierowców do korzystania jedynie z lewego pasa. Szacowany czas pracy ekipy remontowej to 4 godziny.

Podobne problemy doświadczają również kierowcy pokonujący odcinek Bolesławiec – Krzyżowa na dk A4, również w kierunku Legnica. Tam także prawy pas jest zamknięty dla ruchu, a procedury naprawcze potrwają przewidywalnie kolejne 4 godziny.

Służby policyjne apelują do wszystkich uczestników ruchu o zwracanie szczególnej uwagi na drogowe znaki i sygnały, oraz dostosowywanie prędkości do panujących warunków. Bezpieczeństwo na drodze jest priorytetem.