Awaria na Autostradzie A4 koło Legnicy: Przewrócona ciężarówka z zbożem sparaliżowała ruch

Awaria na Autostradzie A4 koło Legnicy: Przewrócona ciężarówka z zbożem sparaliżowała ruch

Na Autostradzie A4, w pobliżu Legnicy, miało miejsce niefortunne zdarzenie drogowe. Ciężarówka pełna ziaren zbóż przewróciła się, co spowodowało całkowite zablokowanie jezdni. W rezultacie, kierowcy wykorzystujący tę trasę musieli zmierzyć się z poważnymi utrudnieniami.

Z opublikowanych doniesień wynika, że po kraksie pojazdu ciężarowego przewożącego zboże, policja skierowała ruch na objazdy. Objazdy te prowadzą przez drogę krajową nr 94, co niestety spowodowało powstanie korka o długości ponad 20 kilometrów. Zator ten rozciąga się od Bolesławca aż do Chojnowa.

Awaria pojazdu miała miejsce w poniedziałek (20 listopada), przed godziną 9:00 na 55. kilometrze Autostrady A4. Incydent związany był ze zderzeniem dwóch ciężarówek, a jedna z nich przewróciła się i jej ładunek – ziarna zbóż – rozsypał się po całej jezdni w kierunku Zgorzelca. Na szczęście, nie ma wiadomości o poszkodowanych w wyniku tego zdarzenia.

Dagmara Wąsiewska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przekazała, że droga w pobliżu węzła Obszar Krzywa była kompletnie zablokowana. Objazdy zostały wyznaczone przez drogę krajową nr 94. Z szacunków policji wynika, że utrudnienia w ruchu mogą potrwać do około godziny 13:00.