Patrolujący ulice Wrocławia Policjanci natknęli się na podejrzanie zachowującego się 23-latka

Patrolujący ulice Wrocławia Policjanci natknęli się na podejrzanie zachowującego się 23-latka

Podczas wykonywania obowiązków służbowych na terenie Starego Miasta we Wrocławiu, funkcjonariusze z Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej zauważyli mężczyznę, którego zachowanie budziło ich podejrzenia. Okazało się później, że przyczyną nerwowego postępowania 23-letniego mężczyzny było posiadanie przez niego substancji narkotycznych. Po zatrzymaniu przez policję, mężczyzna przyznał, że posiadał przy sobie marihuanę.

Jednakże, to co zastali w miejscu zamieszkania tej osoby, miało ich zaskoczyć jeszcze bardziej. Tamtejsza przeszukania przyniosła znalezisko ponad 3100 handlowych porcji tego samego narkotyku. Zdumiewająco, młody mieszkaniec Wrocławia utrzymywał, że cała ta ilość marihuany była przeznaczona wyłącznie dla jego osobistego użytku.

Obserwując zachowanie 23-latka, niepozornie przechadzającego się po jednej z wrocławskich ulic i nerwowo rozglądającego dookoła, Policjanci poczuli intuicję, że coś jest nie tak. Ich podejrzenia potwierdziły się, kiedy przy mężczyźnie znaleźli susz roślinny o brunatno-zielonym kolorze, który sam zidentyfikował jako marihuanę.

Nie był to jednak koniec sprawy, ponieważ decyzja o przeszukaniu miejsca zamieszkania mężczyzny przyniosła odkrycie kolejnych 3100 porcji tego samego narkotyku. W miejscu tym Policjanci ujawnili również wagi aptekarskie, zgrzewarkę do foli oraz pakiet foliowych woreczków z zapięciem strunowym. Wyraźnie, 23-latek był świetnie przygotowany do przechowywania i dawkowania zgromadzonej marihuany.

W trakcie dalszej pracy nad sprawą, prowadzonej w komisariacie na Starym Mieście, funkcjonariusze potwierdzili, że substancją znalezioną przy mężczyźnie oraz w jego mieszkaniu jest faktycznie marihuana.

Pod koniec całego incydentu, 23-latek został umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a jego sprawą ma teraz zająć się sąd. Według obowiązujących przepisów, mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Całe to wydarzenie tylko potwierdziło skuteczność oraz profesjonalizm wrocławskich policjantów w wykrywaniu tego typu zdarzeń.