Wrocławskie Centrum Zdrowia Psychicznego rozpoczyna budowę nowej siedziby

Wrocławskie Centrum Zdrowia Psychicznego rozpoczyna budowę nowej siedziby

Na mapie Wrocławia pojawia się nowa placówka medyczna – Centrum Zdrowia Psychicznego, które będzie otwarte dla osób doświadczających kryzysu psychicznego oraz z historią choroby psychicznej. Oficjalne rozpoczęcie prac konstrukcyjnych nastąpiło we wtorek, 7 listopada, wraz z ceremonią wmurowania kamienia węgielnego. Nowa siedziba przy ul. Stalowej ma na celu znacząco poprawić dostępność i jakość opieki psychiatrycznej dla pacjentów.

Nowy obiekt zdrowotny, lokalizowany przy ul. Stalowej, jest finansowany przez miejski podmiot – Wrocławskie Centrum Zdrowia, który ogólnie zarządza dziesięcioma placówkami medycznymi na terenie miasta. Miasto Wrocław działa jako założyciel i operator tej instytucji, zapewniając opiekę medyczną dla ponad 30 tysięcy mieszkańców, nie tylko w zakresie podstawowych usług medycznych, ale także specjalistycznej opieki i kilku miejscowych przychodni.

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, podkreślił, że rozbudowa placówki przy ul. Stalowej ma na celu poprawę dostępności i komfortu pacjentów wymagających wsparcia psychiatrycznego. Wskazał również na rosnące zapotrzebowanie na tego typu usługi, zarówno wśród dorosłych, jak i młodzieży.

Budowanie nowego Centrum Zdrowia Psychicznego zajmie około 15 miesięcy i kosztować będzie 8 milionów złotych z budżetu Wrocławskiego Centrum Zdrowia. Obiekt będzie wyposażony w oddział psychiatryczny dziennej opieki, gabinety lekarskie i zabiegowe, sale terapeutyczne, świetlice, pracownię kulinoterapii oraz część administracyjną.

Główna siedziba Centrum Zdrowia Psychicznego zostanie przeniesiona do nowego obiektu z obecnego miejsca przy ul. Ostrowskiego 13c. Nowa lokalizacja na terenie istniejącej przychodni „Grabiszyn” pozwoli na utworzenie dwóch odrębnych obiektów medycznych, co przyczyni się do udzielenia pomocy jeszcze większej liczbie pacjentów.