Tragiczne zdarzenie w Kluczborku – nastolatka potrącona przez pociąg relacji Wrocław Główny-Lubliniec

Tragiczne zdarzenie w Kluczborku – nastolatka potrącona przez pociąg relacji Wrocław Główny-Lubliniec

Niespodziewane i tragiczne wydarzenie miało miejsce w Kluczborku 8 listopada, dokładnie po godzinie 10:20. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o kobiecie, która została potrącona przez pociąg na trasie kolejowej pomiędzy miejscowościami Chocianowice a Bąków.

Na miejsce zdarzenia skierowano jednostki straży pożarnej z kilku lokalizacji: JRG Kluczbork, KP PSP Kluczbork, OSP Kuniów i OSP Chocianowice. Niezbędny okazał się również przyjazd zespołu ratownictwa medycznego oraz policji.

Po dotarciu pierwszego zespołu ratunkowego na miejsce zdarzenia, okazało się, że miało ono miejsce w obszarze leśnym, między ulicą Strzelecką a lokalnym cmentarzem w Kluczborku. Po dokonaniu rozpoznania sytuacji dowodzący akcją ratunkową stwierdził, że to pociąg osobowy na trasie z Wrocławia Głównego do Lublińca potrącił młodą kobietę znajdującą się na torach. Ofiara była przytomna i zasypana pociągiem.

Zadaniem przybyłych na miejsce strażaków było zabezpieczenie terenu wypadku, jak również ewakuacja potrąconej kobiety i udzielenie jej pierwszej pomocy. Nastolatek została następnie przekazana do opieki personelu medycznego i przewieziona do szpitala – podaje mł. kpt. Karol Grzyb, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku.

Aktualnie nie są znane okoliczności prowadzące do tego tragicznego incydentu. Przyczyny wypadku będą badane przez policję oraz Państwową Komisję Badania Wypadków Kolejowych.

W wyniku zdarzenia ruch kolejowy na jednym torze został tymczasowo zawieszony. Pasażerowie pociągu zostali obsłużeni przez specjalnie do tego celu podstawiony autobus.