Podsumowanie weekendowej działalności wrocławskiej policji: blisko 900 interwencji i 49 zatrzymanych osób

Podsumowanie weekendowej działalności wrocławskiej policji: blisko 900 interwencji i 49 zatrzymanych osób

Wrocławska policja miała ręce pełne roboty przez cały miniony weekend. Funkcjonariusze musieli interweniować prawie 900 razy od piątku do niedzieli, a wynik ich działań to aż 49 zatrzymanych osób. Wśród zatrzymanych znajdowali się również poszukiwani przestępcy oraz pijani kierowcy.

W sumie, liczba interwencji policyjnych w ten weekend wyniosła 848. Wśród tych działań, funkcjonariusze musieli zatrzymać 16 kierujących pod wpływem alkoholu. Jedno z takich zdarzeń miało miejsce w Sobótce, gdzie jeden z kierowców prowadził swój samochód mając niemal 3 promile alkoholu w swoim organizmie.

Podczas intensywnej weekendowej służby, policjanci zatrzymali również 13 osób, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Dodatkowo, aresztowano 49 przestępców, którzy zostali złapani na gorącym uczynku lub podczas pościgu.

Akcje policyjne nie były jedynie reakcją na wydarzenia, ale często wynikały z własnej inicjatywy funkcjonariuszy. Wrocławska policja była czujna i aktywnie reagowała, kiedy zauważali naruszenia prawa. Z drugiej strony, interweniowali również w odpowiedzi na zgłoszenia od mieszkańców Wrocławia oraz z całego powiatu.