Kolizja na skrzyżowaniu przy Muzeum Narodowym we Wrocławiu: samochód osobowy i tramwaj zderzyły się

Kolizja na skrzyżowaniu przy Muzeum Narodowym we Wrocławiu: samochód osobowy i tramwaj zderzyły się

Trudne chwile przeżyli w poniedziałek, 6 listopada, pasażerowie poruszający się komunikacją miejską we Wrocławiu. O godzinie około 15:30 doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze, kiedy to samochód osobowy zderzył się z tramwajem. Z powodu tego incydentu, dwie linie tramwajowe zostały przekierowane na objazdy.

Miejsce kolizji to skrzyżowanie znajdujące się pomiędzy Urzędem Wojewódzkim a Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Według relacji świadków, kierowca samochodu osobowego próbował wykonać manewr zawracania. Niestety, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu tramwajowi, co doprowadziło do tego niefortunnego zdarzenia.

Incydent spowodował zablokowanie ruchu tramwajowego na Moście Pokoju w stronę placu Dominikańskiego. Linie 2 i 10 musiały zostać przekierowane na trasy objazdowe. Tramwaje te jeżdżą teraz w obu kierunkach od placu Powstańców Warszawy przez most Grunwaldzki do ronda Reagana.

Na miejscu zdarzenia pracuje aktualnie nadzór ruchu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Jego zadaniem jest jak najszybsze usunięcie skutków kolizji, aby przywrócić normalny ruch tramwajów na dotychczasowej trasie.