Donald Tusk obiecuje: Wizyta na wrocławskim Jagodnie w najbliższy poniedziałek

Donald Tusk obiecuje: Wizyta na wrocławskim Jagodnie w najbliższy poniedziałek

Donald Tusk, przyszły szef rządu, zaplanował spotkanie z obywatelami zlokalizowanymi w rejonie wrocławskiego Jagodna. Lokalni mieszkańcy doświadczyli niedogodności związane z błędami władz miejskich, które skutkowały długotrwałym oczekiwaniem na możliwość uczestnictwa w wyborach do godziny 3 nad ranem 15 października.

W materiale video zamieszczonym online Tusk wyjaśnia: „Planuję powrót do Was, aby osobiście i szczegółowo omówić zdarzenia ostatnich dni oraz odpowiedzieć na wszelkie pytania, które mogą się pojawić. Będę obecny w dzielnicy Jagodno we Wrocławiu, w najbliższy poniedziałek o godzinie 18”. Miejscem spotkania z Donaldem Tuskiem ma być szkoła położona przy ulicy Asfaltowej.

Komisja wyborcza nr 148 zlokalizowana na wrocławskim Jagodnie przyciągnęła uwagę całego kraju. Pracownicy urzędu miasta podlegli wiceprezydentowi Jacekowi Sutrykowi nie zauważyli, że rozwijająca się dzielnica Jagodno jest domem dla wielu osób nieposiadających miejsca zameldowania, które planowały wziąć udział w wyborach parlamentarnych. Mieszkańcom przygotowano jedynie niewielki lokal wyborczy, zdolny pomieścić zaledwie trzy osoby. To doprowadziło do sytuacji, w której wyborcy byli zmuszeni czekać do godziny 3 nad ranem, aby oddać swój głos.

„Wnioski zostaną wyciągnięte. Przez dwadzieścia kilka lat pracy, pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją” – wyznał Włodzimierz Patalas, sekretarz miasta i szef biura wyborczego utworzonego przez prezydenta Wrocławia, skupiającego 19 znaczących urzędników miejskich.