Wrocławska drogówka zatrzymuje kompletnie pijaną kobietę tuż po wyjeździe z domu

Wrocławska drogówka zatrzymuje kompletnie pijaną kobietę tuż po wyjeździe z domu

Policjanci drogówki we Wrocławiu zatrzymali kompletnie pijaną, 48-letnią kierującą, niedługo po tym, jak ta opuściła swój dom. Zdarzenie miało miejsce w wtorek, 31 października, nieco przed godziną 14:00 na terenie wrocławskiego Ołtaszyna. Kobieta prowadząca samochód marki Opel, zaraz po wyjeździe z domu, spowodowała kolizję z innym pojazdem. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona aż dwa promile alkoholu we krwi.

Kolizja, której sprawczynią okazała się kobieta, miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Parafialnej i Storczykowej. Starszy aspirant Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu podaje szczegóły zdarzenia. – Kierująca oplem 48-latka uderzyła w tył mazdy, kiedy jej kierowca musiał nagle zahamować z powodu innych czynników ruchu drogowego. Samochód jadący przed nim skręcał w lewo w ulicę Storczykową. Badanie alkomatem przeprowadzone na kobiecie, która spowodowała kolizję, wyjaśniło, dlaczego nie zdołała odpowiednio zareagować. Prowadziła pojazd będąc kompletnie pijaną, z dwoma promilami alkoholu we krwi. Została ona zatrzymana przez funkcjonariuszy, a cała sprawa ma trafić do sądu. Kierowca mazdy był trzeźwy – relacjonuje policjant.

Zdarzenie to miało miejsce w bliskim sąsiedztwie przejścia dla pieszych, znajdującego się tuż przy domu, z którego wyruszyła kobieta będąca pod wpływem alkoholu.