Wrocław: Tragedia uniknięta o włos – część balkonu odrywa się od kamienicy i rani przechodnia

Wrocław: Tragedia uniknięta o włos – część balkonu odrywa się od kamienicy i rani przechodnia

We Wrocławiu, w zabytkowej kamienicy położonej przy ulicy Traugutta, doszło do niecodziennego zdarzenia. Fragment balkonu oddzielił się od budynku i spadł na chodnik. W wyniku tego incydentu, 23-letni mężczyzna przechodzący obok budynku odniósł lekkie obrażenia. Starszy aspirant Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu poinformowała również, że gruz uszkodził zaparkowane w pobliżu samochód. Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się policjanci oraz inspektor nadzoru budowlanego, którzy teraz zbierają materiały do śledztwa, mającego na celu ustalenie przyczyn zdarzenia.

Incydent miał miejsce nocą, około godziny 2, w nocy z soboty na niedzielę. Od razu po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, na miejsce udali się policjanci. – Nasz patrol szybko zabezpieczył teren wokół kamienicy, uniemożliwiając dostęp osobom trzecim i minimalizując ryzyko dalszych wypadków – opowiada starszy aspirant Aleksandra Freus.

Fragmenty konstrukcji balkonu, które oderwały się od kamienicy, spadły na chodnik i uszkodziły stojący nieopodal samochód. Ten sam gruz spowodował lekkie obrażenia u 23-letniego mężczyzny przechodzącego obok. Na szczęście, jak podaje Freus, po przeprowadzeniu badań przez ratowników medycznych okazało się, że mężczyzna nie wymaga hospitalizacji. Policja zaznacza, że w momencie zdarzenia na balkonie prawdopodobnie nie było nikogo.

Młodszy kapitan Damian Górka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że teren pod uszkodzoną konstrukcją został odpowiednio wygrodzony. Dodał również, że na miejsce wezwano zarządcę budynku oraz inspektora nadzoru budowlanego. Co ciekawe, pomimo tak poważnego incydentu, nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców kamienicy – budynek jest nadal bezpieczny i nadal użytkowany. Na oficjalne sprostowanie ze strony Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego czekamy do tej pory.