Heroiczne działania wrocławskiej policji podczas pożarów wielorodzinnych budynków

Heroiczne działania wrocławskiej policji podczas pożarów wielorodzinnych budynków

W niedawnym okresie, funkcjonariusze z Komisariatu Wrocław-Stare Miasto dwukrotnie musieli reagować na sytuacje awaryjne związane z pożarami w blokach mieszkalnych. Jako pierwsi dotarli do miejsca zdarzenia, organizując bezpieczną ewakuację mieszkańców i zabezpieczając teren, co znacznie ułatwiło późniejsze działania straży pożarnej. W jednym z incydentów, dwoje oficerów doznało zatrucia tlenkiem węgla i wymagało interwencji medycznej. Mimo to, dzięki ich szybkiej i skutecznej reakcji, nikt nie doznał poważniejszych obrażeń w żadnym z pożarów.

Pierwsze zgłoszenie dotyczące pożaru wpłynęło około 4:50 rano. Z informacji wynikało, że ogień wybuchł w bloku na osiedlu Szczepin we Wrocławiu i potencjalnie zagrażał życiu mieszkańców. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce. Szybko okazało się, że dym jest tak gęsty, że konieczna była natychmiastowa ewakuacja mieszkańców. Z budynku ewakuowanych zostało kilkadziesiąt osób.

Następnego dnia, w obszarze działania Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto przy ulicy Dobrej, doszło do kolejnego pożaru. Tym razem także, patrol policji był pierwszy na miejscu. Po wejściu do budynku przystąpili do ewakuacji mieszkańców. Siła dymu była tak wielka, że sami stróże prawa potrzebowali pomocy medycznej – mieli typowe objawy zatrucia tlenkiem węgla. W tym zdarzeniu również opuściło swoje mieszkania kilkadziesiąt osób.

W związku z powyższymi wydarzeniami oraz nadejściem sezonu zimowego, kiedy wiele osób korzysta z różnych metod dogrzewania swoich domów, policjanci z Wrocławia apelują o ostrożność i rozwagę podczas używania urządzeń grzewczych.