Pizzeria na Jagodnie w centrum hejtu po wyborczej akcji

Pizzeria na Jagodnie w centrum hejtu po wyborczej akcji

Na terenie Wrocławia, w dzielnicy Jagodno, znajduje się pizzeria „Mania Smaku”, która niedawno zyskała rozgłos na terenie całej Polski za swój niecodzienny gest. Lokal postanowił obdarować pizzą osoby, które czekały do godziny 3:00 w nocy, aby oddać swój głos w niedzielnych wyborach. Niestety, ten altruistyczny gest nie spotkał się z jednoznacznym aplauzem – restauracja musi teraz borykać się z falą negatywnych komentarzy.

Informacje o tym, że „Mania Smaku” stała się celem hejterów, przekazała „Wyborcza” we Wrocławiu. Z treści zamieszczonych na facebookowym profilu pizzerii wynika, że oprócz licznych ciepłych słów otrzymują także wiele obraźliwych komentarzy i wiadomości. Znakomicie ilustruje to fragment jednego z postów: „Ostatnio coraz częściej pojawiają się takie oskarżenia jak bycie agentami niemieckimi, wysłannikami nowej władzy, oszustami czy złodziejami. Niektórzy twierdzą nawet, że to nie my dostarczyliśmy pizzę na Jagodno, a zapłacił nam za to niemiecki rząd. Powiadają też, że klienci zostali przywiezieni na miejsce specjalnie wynajętymi autobusami”.

W reakcji na te komentarze, pracownicy pizzerii podkreślili swoją apolityczność i brak powiązań z żadną partią polityczną. Przy okazji zaapelowali o wzajemny szacunek i sprzeciw wobec chamstwa oraz obrażania zarówno ich samych, jak i ich klientów czy wrocławian. Wpis na Facebooku pizzerii kończy się słowami: „Nie ma dla nas znaczenia, kim jest nasz klient – Niemcem, Francuzem, Amerykaninem czy Kolumbijczykiem. Kobietą, dzieckiem czy mężczyzną. Każdego traktujemy tak samo i każdemu chcemy zaoferować naszą maniacką serdeczność, ciepło oraz przede wszystkim dobrą pizzę”.