Dramatyczne zdarzenie na autostradzie A4: dachowanie busa z siedmioma pasażerami

Dramatyczne zdarzenie na autostradzie A4: dachowanie busa z siedmioma pasażerami

Poranek 22 października 2023 roku na autostradzie A4 pomiędzy Katowicami a Wrocławiem przyniósł dramatyczne wydarzenia. Przy węźle Mikołowski doszło do dachowania busa, który po utracie kontroli przez kierowcę zatrzymał się na trasie, blokując ruch w kierunku stolicy Dolnego Śląska. W pojeździe znajdowało się siedem osób, z czego jedna osoba została przewieziona do szpitala.

Podróżujący busem i uczestnicy ruchu drogowego na odcinku autostrady A4 od Katowic do Wrocławia o godzinie 9.11 musieli zmierzyć się z tragicznym widokiem. Bus marki Iveco, prowadzony przez 19-latka, po wpadnięciu w poślizg i uderzeniu w bariery energochłonne, przewrócił się i blokował przejazd na pasie prowadzącym do Wrocławia. Jak informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, komisarz Sabina Chyra-Giereś, niewłaściwe dostosowanie prędkości do warunków na drodze było powodem tego niebezpiecznego zdarzenia.

Interwencję na miejscu przeprowadziły różne służby ratunkowe. Po przeprowadzeniu testów okazało się, że kierowca busa był trzewy. Wszystkich siedmiu pasażerów opuściło pojazd o własnych siłach. Z nich jeden został przewieziony do szpitala w celu przeprowadzenia specjalistycznej diagnostyki – informuje rzeczniczka policji. Jak na razie wiadomo, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń.

Oficer prasowy KMP w Katowicach, Sabina Chyra-Giereś, informuje, że z uwagi na brak poważnych skutków, incydent został sklasyfikowany jako kolizja i zostanie zakończony postępowaniem mandatowym. Ruch drogowy w kierunku Wrocławia był możliwy tylko prawym pasem, co prowadziło do tworzenia się długich korków aż do momentu usunięcia skutków zdarzenia.