Awaria na torach: pociąg Wrocław-Białystok zderzył się z dostawczakiem, ewakuowano 150 osób

Awaria na torach: pociąg Wrocław-Białystok zderzył się z dostawczakiem, ewakuowano 150 osób

W poniedziałkowe przedpołudnie, w małym mieście Piastów, zanotowano niecodzienną kolizję na szlaku kolejowym. Samochód typu dostawczego nieoczekiwanie znalazł się na drodze pociągu poruszającego się na trasie Wrocław-Białystok. Pasażerowie – około 150 osób – musieli opuścić skład w wyniku tego incydentu. Na szczęście, pomimo ewakuacji, nikt nie odniósł obrażeń. Z powodu tego zdarzenia, ruch na tej linii kolejowej jest utrudniony i odbywa się tylko jednym torem, co przekłada się na opóźnienia rzędu 15 minut.

Kolizja miała miejsce około godziny 9. Dostawczak zderzył się z pociągiem, co wymusiło na pasażerach konieczność ewakuacji. Na miejscu czekał już dla nich zastępczy skład, którym mogli kontynuować swoją podróż. W samochodzie znajdował się jedynie kierowca. Z pierwszych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku było niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej na przejeździe kolejowym przez kierującego dostawczakiem. Na szczęście, żadne z osób zaangażowanych w ten incydent nie doznało obrażeń. Mimo tego, sytuacja na torach wymagała wprowadzenia usprawnień.

Przedstawiciel prasowy PKP wyjaśnił, że kursy pociągów nie zostały zawieszone – poruszają się one jednak jednym torem. Spowodowało to opóźnienia do 15 minut. Podkreślił również, że ekipa techniczna intensywnie pracuje nad przywróceniem normalnego ruchu na linii.