Pożar na ulicy Czarnieckiego: hulajnoga elektryczna staje się przyczyną tragedii

Pożar na ulicy Czarnieckiego: hulajnoga elektryczna staje się przyczyną tragedii

Impresyjny wybuch pożaru w domu mieszkalnym przy ulicy Czarnieckiego 16 nastąpił na początku weekendu, dokładnie o świcie soboty 21 października. Prawidłowo funkcjonujący system alarmowy pozwolił jednej z mieszkanek bloku na szybkie powiadomienie odpowiednich służb. Pierwszymi, którzy zjawili się na miejscu byli przedstawiciele służb policyjnych, którzy rzetelnie podjęli działania mające na celu ewakuację jeszcze śpiących mieszkańców.

Jak udało się dowiedzieć reporterowi „Gazety Wrocławskiej”, bezpośrednio od właściciela spalonego lokalu, źródłem pożaru była hulajnoga elektryczna, przechowywana w mieszkaniu. Płomienie, które z niej wybuchły, były na tyle rozległe i intensywne, że mężczyźnie nie udało się ich opanować.

Ogień rozprzestrzeniał się niestety z ogromną szybkością, co doprowadziło do zniszczenia także mieszkań znajdujących się powyżej miejsca wybuchu pożaru. Dzięki jednak sprawnie przeprowadzonej akcji ewakuacyjnej przez policję, udało się bezpiecznie wydostać wszystkich mieszkańców i nikt z nich nie doznał obrażeń.

Na miejsce zdarzenia skierowano siedem jednostek straży pożarnej. Akcja dogaszania trwała aż do godziny 7 rano, natomiast strażacy zakończyli swoje działania o godzinie 8. Mieszkańcy, którzy przeżyli ten dramatyczny incydent, obecnie porządkują teren po pożarze.