Długie godziny głosowania i liczenia głosów na Jagodnie we Wrocławiu

Długie godziny głosowania i liczenia głosów na Jagodnie we Wrocławiu

W poniedziałkowe przedświt, aż do godziny 3 w nocy, trwało oddawanie głosów przez mieszkańców w obwodowej komisji wyborczej na osiedlu Jagodno w stolicy Dolnego Śląska, we Wrocławiu. Informację tę przekazał Tomasz Szczepański, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego z siedzibą we Wrocławiu, dodając, że wciąż prowadzone jest zliczanie oddanych tam głosów. Miejsce to było świadkiem wyjątkowo długiego oczekiwania wyborców na możliwość oddania swojego głosu – niektórzy spędzili w kolejce ponad pięć godzin. Nasz reporter na miejscu donosił o ciekawej inicjatywie polegającej na dostarczaniu pizzy, gorącej herbaty i wody do osób czekających w kolejce.

Na Jagodnie we Wrocławiu procedura głosowania w obwodowej komisji wyborczej zakończyła się dopiero około 3 nad ranem, kiedy to ostatni wyborca oddał swój głos. Po północy przed budynkiem siedziby komisji zgromadziło się kilkaset osób oczekujących na swoją kolej. Przedstawiciel Krajowego Biura Wyborczego we Wrocławiu, Tomasz Szczepański, zapewniał w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że wszyscy obecni przed godziną 21 będą mogli oddać swój głos. Szczepański zauważył przy tym, że prace komisji przebiegały niezwykle powolnie.

Informacje przekazane przez Szczepańskiego w poniedziałek o godzinie 5 rano wskazują, że proces liczenia głosów na Jagodnie nadal trwa.