Heroiczna interwencja policjanta na drodze krajowej

Heroiczna interwencja policjanta na drodze krajowej

Policjant zawsze pozostaje w gotowości do działania, niezależnie od tego czy jest na służbie, czy poza nią. Potwierdziło to niedawne zdarzenie z udziałem starszego posterunkowego Romualda Wilkowieckiego, który na co dzień sprawuje swoje obowiązki w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Swoją profesjonalną postawą i szybkim działaniem uratował życie mężczyznę leżącemu na jezdni drogi krajowej nr 74.

Dowodem na pełną oddanie służbie jest właśnie postawa st. post. Romualda Wilkowieckiego. Ten doświadczony funkcjonariusz potrafi zachować zimną krew i działać skutecznie, nawet poza godzinami służby. Zdarzenie, które to potwierdza miało miejsce we wtorek 10 października 2023 roku, tuż po godzinie 20:00.

Wracając ze służby przez Walichnowy na drodze krajowej 74, funkcjonariusz zauważył przed sobą leżącego na asfalcie mężczyznę. Natychmiast zatrzymał samochód, podbiegł do nieprzytomnego 26-latka i przeciągnął go na pobocze, jednocześnie udzielając mu pierwszej pomocy. Zgłosił też zdarzenie do służb medycznych i dyżurnego w policji.

Do momentu przybycia karetki, Wilkowiecki nie przestawał rozmawiać z poszkodowanym. Okazało się, że mężczyzna jest pod stałą opieką lekarską, a ostatnio zaprzestał przyjmowania leków. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, ustalili, że 26-latek mieszka w Rybniku, a do Wieruszowa przyjechał odwiedzić znajomą. Mężczyzna został przewieziony do szpitala na dalsze badania i obserwacje. Przytomność umysłu i błyskawiczna reakcja funkcjonariusza zapobiegły tragedii, która mogła rozegrać się tamtego wieczoru.