Podsumowanie weekendowej aktywności wrocławskiej policji

Podsumowanie weekendowej aktywności wrocławskiej policji

Od piątku do niedzieli, siły policyjne Wrocławia były niezwykle aktywne, przeprowadzając ponad tysiąc interwencji. W wyniku tych działań, zatrzymano kilkadziesiąt osób podejrzanych o różnorodne działania przestępcze. Policjanci zabezpieczyli też ponad dwudziestu poszukiwanych przez prawo osób oraz kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Wśród nietrzeźwych kierowców był mężczyzna, który został zatrzymany podczas jazdy skuterem. Badanie alkomatem wykazało, że miał on we krwi ponad trzy promile alkoholu. Pomimo swojego nieodpowiedzialnego postępowania, sprawca nie spowodował żadnej szkody dla innych uczestników ruchu drogowego. Ostateczny wyrok w sprawie jego przyszłości zapadnie na sali sądowej.

Ponadto, wrocławscy policjanci zdołali zatrzymać więcej niż dwadzieścia osób będących na liście poszukiwanych. Dodatkowo prawie osiemdziesiąt osób podejrzanych o czyny zabronione zostało złapanych na gorącym uczynku lub w trakcie pościgu. Wszystkie te interwencje, przekraczające liczbę tysiąca, były wynikiem zgłoszeń nadesłanych od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.