Przerwa w komunikacji po wypadku na drodze S5

Przerwa w komunikacji po wypadku na drodze S5

Drastyczny wypadek na trasie S5 między Poznaniem a Wrocławiem spowodował całkowite zablokowanie jednej strony jezdni. W kierunku przeciwnym, ruch jest możliwy tylko na jednym pasie. Niefortunne zdarzenie miało miejsce około godziny 8 rano pomiędzy Wrocławiem a miejscowością Trzebnica, dokładnie na odcinku pomiędzy wsiami Kryniczno i Będkowo.

Nieszczęśliwy incydent spowodowany został przez wystrzeloną oponę ciężarówki, którą prowadził 64-letni mężczyzna. Wybuch opony skutkował utratą kontroli nad pojazdem przez kierowcę, co doprowadziło do zderzenia samochodu z barierami energochłonnymi. Takie zakończenie zdarzenia spowodowało, że transportowany ładunek rozproszył się po pasie ruchu – relacjonuje Daria Szydłowska, przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Pojazd ciężarowy przewożący betonowe elementy skończył swoją podróż poprzecznie na drodze, blokując całkowicie ruch. Aktualnie, jadący w kierunku Trzebnicy kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden pas, natomiast strona jezdni prowadząca do Wrocławia jest całkowicie zablokowana.