Wypadek tramwajowy we Wrocławiu – zderzenie dwóch pojazdów miejskich

Wypadek tramwajowy we Wrocławiu – zderzenie dwóch pojazdów miejskich

W sobotę we Wrocławiu doszło do kolizji między dwoma tramwajami na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Zielińskiego. Pomimo powagi sytuacji, nie udało nam się uzyskać oficjalnych informacji od rzecznika prasowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Pracownicy nadzorujący ruch miejskiego transportu, obecni na miejscu zdarzenia, nie udzielili żadnej informacji na temat potencjalnych ofiar.

Kolizja spowodowała blokadę ruchu tramwajowego w stronę dworca głównego. Natomiast kursy w kierunku pl. Legionów nie były zakłócone i odbywały się bez przeszkód. Tramwaj, który spowodował zdarzenie przez uderzenie w znajdujący się przed nim pojazd, odniósł znaczne uszkodzenia, w tym pękniętą szybę czołową. Na miejscu pracowali przedstawiciele nadzoru ruchu MPK oraz funkcjonariusze policji. Należy podkreślić, że jest to już kolejne zdarzenie drogowe z udziałem wrocławskich tramwajów MPK w ostatnim czasie. Ruch kołowy w obu kierunkach był umożliwiony.

Młodszy aspirant Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przekazał informacje, że w wyniku zdarzenia poszkodowana została siedmioletnia dziewczynka. Podróżowała ona razem z rodzicem w tramwaju, który spowodował kolizję. Dziewczynka upadła i na podstawie decyzji ratowników medycznych, została przewieziona do szpitala. Funkcjonariusze policji przeprowadzili szczegółową dokumentację zdarzenia.

– Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną zderzenia tramwajów było nieutrzymanie odpowiedniego dystansu przez kierującego pojazdem – informuje funkcjonariusz policji. Po interwencji służb, torowisko zostało odblokowane około godziny 17:30 i kursy tramwajowe wróciły do normalnego trybu funkcjonowania.