Kinomurale – wyjątkowy spektakl wizualny powraca do Wrocławia

Kinomurale – wyjątkowy spektakl wizualny powraca do Wrocławia

Wrocław ponownie stanie się miejscem dla popularnej imprezy kulturalnej – Kinomurale. We wrześniowym miesiącu, na sześciu imponujących ekranach, pokazane zostaną 75 dzieł autorstwa twórców z różnorodnych miejsc na naszej planecie. Jest to już piąta edycja tego niezwykłego wydarzenia artystycznego, które ma miejsce w naszym mieście.

Kinomurale to wyjątkowa fuzja sztuki dźwiękowej i wizualnej, której dopełnieniem jest technologia 3D. Najbliższa edycja tego widowiska odbędzie się 23 września 2023 r. Tego wieczoru ściany sześciu budynków zostaną przemienione w gigantyczne ekrany, na których będzie prezentowana sztuka. Miłośnicy Kinomurali będą mogli podziwiać 75 różnorodnych dzieł rozlokowanych między innymi na budynkach przy ulicach Jagiellończyka oraz Niemcewicza.

W czasie najbliższej edycji Kinomurali mamy okazję zobaczyć prace artystów i artystek, którzy na co dzień kreują swoje utwory współpracując z branżą muzyczną, modową, reklamową bądź gamingową. Twórcy tych teledysków, opraw wizualnych, efektów specjalnych i innych, przygotowują na Kinomurale około dwie i pół godziny pełne hipnotyzujących wrażeń. Spektakl ten ma prowadzić nas przez rzadko odwiedzane zakamarki ludzkiego umysłu, nazywane odmiennymi stanami świadomości. Organizatorzy Kinomurali zapewniają, że doświadczenie będzie fascynujące, niepokojące, a czasami nawet poetyckie.