Wrocławska Aleja Karkonoska nieprzejezdna po wycieku substancji ropopochodnej

Wrocławska Aleja Karkonoska nieprzejezdna po wycieku substancji ropopochodnej

Niezwykłe zdarzenie miało miejsce w Wrocławiu we wczesnych godzinach dziś. Aleja Karkonoska, jedna z głównych arterii miasta, została całkowicie zamknięta dla ruchu od pętli Krzyki do skrzyżowania z ulicą Wyścigową. Powodem było rozlanie na nawierzchni substancji pochodzenia ropowego.

Aby oczyścić drogę z rozlanej substancji, konieczne było użycie sorbentu. W związku z tym, droga pozostawała zamknięta przez okres czasu trwania prac porządkowych, aż do skrzyżowania z ulicą Wyścigową. Zarówno strażacy, jak i policjanci byli obecni na miejscu, jednak nie wyznaczono alternatywnych tras objazdowych. To oznaczało, że kierowcy musieli samodzielnie szukać alternatywnych dróg do przejazdu.

Zamknięcie Alei Karkonoskiej wpłynęło negatywnie na ruch na sąsiednich ulicach. Szczególnymi punktami korków były ulica Krzycka do skrzyżowania z Wałbrzyską i Przyjaźni oraz mała uliczka o nazwie Andrzeja Waligórskiego, która prowadzi do Sudeckiej i Wyścigowej obok Parku Południowego.

Cała sytuacja trwała od godziny 8.00 rano do 10.00, powodując znaczne utrudnienia dla kierowców poruszających się w tej części miasta.