Nowy punkt paszportowy otwarty w Magnolia Park we Wrocławiu

Nowy punkt paszportowy otwarty w Magnolia Park we Wrocławiu

Ostatnio, Centrum Obsługi Mieszkańca (COM) w galerii handlowej Magnolia Park we Wrocławiu, uruchomione w czerwcu poprzedniego roku przez lokalny magistrat, zamieniło się w tętniący życiem hub dla około 600 osób dziennie. Od poniedziałku, ten popularny punkt obsługi klienta zyskał nową funkcję – teraz jest również terenowym punktem paszportowym.

Na miejscu mieszkańcy Wrocławia mogą teraz składać wnioski o wydanie paszportu oraz odbierać gotowy dokument. To ważne urozmaicenie oferty COM, które oferuje szeroki zakres usług obywatelskich. Jak zapewnia prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, to istotne uzupełnienie dla mieszkańców miasta.

Wspomniany terenowy punkt paszportowy powstał dzięki współpracy wrocławskiego magistratu z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim. Wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski, podkreśla, że to już dziewiąty punkt paszportowy utworzony na Dolnym Śląsku w ciągu ostatnich trzech lat. Zaczynając od Bogatyni, przez Wołów i Trzebnicę, aż po najnowszy punkt we Wrocławiu. Obremski jest przekonany, że lokalizacja w Magnolia Park jest idealna także pod względem komunikacyjnym.

Patrząc na statystyki z ostatniego roku, około 120 tys. mieszkańców skorzystało z usług COM w Magnolia Park. Wydano tam 25 tys. dowodów osobistych, 30 tys. dowodów rejestracyjnych i załatwiono około 25 tys. spraw meldunkowych. Teraz paszporty są kolejnym dokumentem, który może być wydany bezpośrednio w miejscu.