Wrocław. Pożar wiaty śmietnikowej zaniepokoił mieszkańców Przedmieścia Oławskiego

Wrocław. Pożar wiaty śmietnikowej zaniepokoił mieszkańców Przedmieścia Oławskiego

Mieszkańcy wrocławskiego Przedmieścia Oławskiego zaniepokoili się, kiedy zauważyli czarny dym unoszący się nad ich dzielnicą. Okazało się, że płomienie strawiły wiatę śmietnikową w pobliżu jednego z budynków mieszkalnych. Sytuacja była naprawdę niebezpieczna i niestety nie obyło się bez ofiar – kilka osób doznało zatrucia dymem.

Wydarzenie miało miejsce 9 września, w godzinach popołudniowych, przy ulicy Komuny Paryskiej. Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, płonący śmietnik był zlokalizowany tuż obok budynku wielorodzinnego. Istniało realne ryzyko, że ogień może przerzucić się na sąsiednie budynki.

Aktywnie działało na miejscu aż 8 zastępów Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, które starały się opanować sytuację. Jak przekazał nam oficer prasowy Wojewódzkiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, walka ze złowrogimi płomieniami zbliżała się do końca.

Niestety nie obyło się bez ofiar. Trzy osoby wykazały objawy zatrucia dymem pożarowym i wymagały natychmiastowej pomocy medycznej.

Na miejscu pojawiło się także kilku dziennikarzy Gazety Wrocławskiej, dzięki którym mamy możliwość zobaczenia jak dramatyczna była sytuacja. Na przesłanych przez nich zdjęciach widać jak osmalone są balkony budynku. Z drugiej strony widać nadpaloną elewację i ocieplenie aż do drugiego piętra. Widok czarnego dymu zaniepokoił wielu mieszkańców Wrocławia.

Wciąż nie wiadomo co było przyczyną pożaru – sprawa jest w toku.