Wrocław: aktualizacja na temat remontu Mostu Zwierzynieckiego

Wrocław: aktualizacja na temat remontu Mostu Zwierzynieckiego

We Wrocławiu, ostatnie rusztowania zostały usunięte z Mostu Zwierzynieckiego. To zdarzenie miało miejsce rok po tym, jak pierwotnie planowany był koniec renowacji mostu. Jednakże, pomimo demontażu rusztowań, prace nadal nie zostały zakończone w całości.

Po usunięciu rusztowań, pełna renowacja konstrukcji Mostu Zwierzynieckiego jest już widoczna. Należy jednak pamiętać, że ekipy robotnicze muszą teraz skupić się na chodnikach – najpierw na tych po stronie ulicy Pasteura, a następnie na tych położonych bliżej zoo. Mimo wcześniejszych deklaracji Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, nie wszystkie przeszkody dla kierowców zniknęły – brak krawężników na jezdni po stronie zoo oznacza, że ciągle musi ona być zwężona, uniemożliwiając równoczesny przejazd tramwajów i samochodów przez most.

Według informacji od Tomasza Jankowskiego, rzecznika Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, wszystkie prace powinny zakończyć się we wrześniu, zgodnie z harmonogramem wykonawcy. Ale to dopiero wtedy zaplecze budowy zniknie z mostu.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zapewnia również, że wykonawca będzie musiał zapłacić kary za opóźnienia w realizacji prac, które zostaną naliczone po zakończeniu wszystkich robót. Warto przypomnieć, że remont Mostu Zwierzynieckiego miał pierwotnie zakończyć się w sierpniu poprzedniego roku. Termin ten jednak był już pięciokrotnie przekładany.