Letnie warsztaty wokalne dla młodych talentów organizowane we Wrocławiu

Letnie warsztaty wokalne dla młodych talentów organizowane we Wrocławiu

Na koniec nadchodzących wakacji, dokładnie w Lublinie, przewidziano specjalne warsztaty dla młodego pokolenia utalentowanych wokalistów z kraju i z zagranicy. Inicjatorami tych warsztatów są mieszkańcy Wrocławia, wśród których znajduje się znana na całym świecie śpiewaczka operowa Ewa Vesin. Te osoby są także twórcami Międzynarodowego Konkursu Wokalnego imienia Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Tegoroczne warsztaty, noszące nazwę Antonina Campi Opera Masterclass, zostaną zorganizowane już po raz szósty.

Od 25 do 30 sierpnia, początkowo miejsce warsztatów będzie stanowiła Szkoła Muzyczna II stopnia imienia Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie (tutaj odbędą się kursy), a na finał warsztatów uczestnicy przeniosą się do Sali Operowej CSK na uroczysty koncert galowy (zamknięcie Antonina Campi Opera Masterclass 2023), który odbędzie się 30 sierpnia.

Zgodnie z tradycją, pomysłodawcami i organizatorami tego wyjątkowego wydarzenia są Ewa Vesin i Mateusz Wiśniewski, którzy wespół z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Stowarzyszeniem imienia Richarda Straussa zapraszają młodych solistów i solistki do udziału w kursach wokalnych. W tym roku prowadzącymi będą Carmen Santoro, Mariusz Kwietnia oraz sama Ewa Vesin.

Ponadto podczas zajęć obecni będą najbardziej renomowani polscy pianiści-korepetytorzy: Olga Tsymbaluk, Mischa Kozłowski i Tomasz Pawłowski.

Nadrzędnym punktem całego projektu będzie finałowy koncert w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Koncert odbędzie się 30 sierpnia o godzinie 18:00, a wejście jest bezpłatne (wejściówki do odebrania w kasie CSK). Organizatorzy serdecznie zapraszają publiczność z całego kraju – informują.