Letnia potańcówka na placu Wolności we Wrocławiu

Letnia potańcówka na placu Wolności we Wrocławiu

Z powodu nieprzychylnych warunków atmosferycznych dwa tygodnie temu, plany związane z potańcówką zostały niestety zniweczone. Jednakże, nic nie zapowiada, aby w najbliższą sobotę, 19 sierpnia, sytuacja ta miała się powtórzyć. Wprost przeciwnie – prognozy meteorologiczne przewidują piękne, słoneczne warunki. Dlatego też gorąco zachęcamy do spędzenia czasu na placu Wolności i nadrobienia tych tanecznych zaległości. Przygotowaliśmy dla Was wieczór pełen wakacyjnych hitów, które bez wątpienia dobrze znacie. Zapowiada się niezapomniane wydarzenie!

Sobotnie spotkanie (19 sierpnia) będzie przedostatnią szansą w tym roku na uczestnictwo we Wrocławskiej Potańcówce na placu Wolności. Muzyczny klimat wieczoru będzie tworzyć letnie hity – piosenki nasycone promieniami słońca, uśmiechem i miłością. Tę muzyczną podróż przez różne kontynenty poprowadzi DJ Ewelina GRA.

Zanim jednak rozpoczniemy nasze taneczne szaleństwo, na początek zaplanowaliśmy pokaz tańców renesansowych. Będzie je prezentować ekipa Teatru Tańca Amatum. W repertuarze znajdą się dworskie tańce XVI i XVII wieku, takie jak pawana, galiarda, nizzarda, kontredans i inne tańce z różnych regionów Europy. Ten nietypowy element programu nawiązuje do trwającego obecnie we Wrocławiu festiwalu Forum Musicum, organizowanego przez Narodowe Forum Muzyki. Początek imprezy o godzinie 18:00.

Oczywiście nie zabraknie także specjalnych stref. Oprócz miejsca przeznaczonego do tańczenia, przygotowaliśmy dla Was strefę odpoczynku oraz strefę gastronomiczną ze smakowitymi propozycjami od food trucków. O odpowiednie nawodnienie uczestników zadbamy dzięki współpracy z MPWiK Wrocław. Bar wodny to miejsce, gdzie każdy będzie mógł za darmo ugasić pragnienie i napełnić swoją wielorazową butelkę smakowitą wodą. Za organizację potańcówek odpowiada Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.