Awaryjne prace na autostradzie A4 pod Wrocławiem z powodu poprzecznych spękań

Awaryjne prace na autostradzie A4 pod Wrocławiem z powodu poprzecznych spękań

Nieoczekiwane pojawienie się poprzecznych spękań na powierzchni autostrady A4 w pobliżu Wrocławia skłoniło osoby zarządzające drogami do podjęcia natychmiastowych działań naprawczych. Ta sytuacja wywołała znaczne komplikacje, przede wszystkim dla kierowców zmierzających w stronę Wrocławia, wymuszając czasowe zamknięcie części pasów ruchu.

Prace konserwacyjne, mające na celu zalewanie poprzecznych spękań, rozpoczęły się punktualnie o godzinie 10.30 w czwartek 17 sierpnia. Interwencja dotyczyła odcinka pomiędzy węzłami Budziszów i Kostomłoty, czyli od 114. do 125. kilometra trasy. Podczas prowadzenia prac prędkość maksymalna została ograniczona do 100 km/h, jednak tempo prac było wysokie, a ich zakres koncentrował się głównie na jezdni prowadzącej w kierunku Wrocławia.

Niemniej jednak, pomimo pracy od rana, ruch na autostradzie A4 był intensywny, ale płynny i bez większych korków. Drogowcy poinformowali o zakończeniu prac tuż przed godziną 16:00, co pozwoliło na normalizację ruchu na tej kluczowej arterii komunikacyjnej.