Weekendowy spływ kajakowy w Centrum Rekreacji Przystań Złotniki

Weekendowy spływ kajakowy w Centrum Rekreacji Przystań Złotniki

Niedawno, w ostatnim weekendzie, Centrum Rekreacji Przystań Złotniki uroczyście otworzyło atrakcyjną trasę dla miłośników kajakarstwa. Ta malownicza trasa rozpoczyna swoją drogę od Jarnołtowa, aby zakończyć podróż w Janówku. Ta 15-kilometrowa trasa zapewnia nie tylko emocjonującą przygodę, ale także zapierające dech w piersiach widoki na okoliczną przyrodę.

Spływ jest organizowany każdego dnia weekendowego, czyli soboty i niedziele, zaczynając od godziny 10:00. Cała podróż trwa od 4 do 5 godzin, a czas ten jest uzależniony od tempa wiosłowania podróżników. Trasa ma długość 15 kilometrów i prowadzi przez różne malownicze miejsca, które znajdują się pomiędzy Jarnołtowem a miejscem, gdzie rzeka Bystrzyca wpada do Odry. Trasa obejmuje takie miejsca jak Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy, Park Złotnicki, Park Leśnicki oraz piękny obiekt jakim jest elektrownia wodna z wodospadem w Marszowicach.

Po dotarciu do elektrowni trasa staje się bardziej dzika i prowadzi aż do Mostu Brodzkiego. W tym miejscu można zdecydować o zakończeniu spływu lub pokonać dodatkowe 500 metrów do ujścia Bystrzycy do Odry i następnie powrócić do Mostu Brodzkiego. Organizator zapewnia transport z mety z powrotem na Przystań Złotniki. Na trasie są dwie przenoski: jaz przy Przystani Złotniki oraz jaz przy elektrowni w Marszowicach, które nie stanowią dużego problemu dla uczestników.

Centrum Rekreacji Przystań Złotniki dostarcza nowe, dwuosobowe kajaki polietylenowe marki Finder. W ofercie jest dostępnych 30 miejsc na każdy dzień weekendowy. Cena za bilet normalny wynosi 80 zł, a cena ulgowa dla dzieci to 60 zł. Istnieje również możliwość skorzystania z kart Nasz Wrocław i Nasz Wrocław MAX, co daje prawo do zniżki odpowiednio o 10 proc. i 15 proc. Dodatkowo istnieje oferta dla posiadaczy Wrocławskiej Karty Seniora, gdzie cena wynosi 72 zł. Za dodatkową opłatą w wysokości 10 zł uczestnicy mogą zakupić pakiet ogniskowy umożliwiający upieczenie kiełbasek na ognisku.