Wrocław upamiętnił ofiary wojny w Ukrainie

Wrocław upamiętnił ofiary wojny w Ukrainie

We Wrocławiu odbyły się uroczystości, mające na celu upamiętnienie ofiar wojny w Ukrainie. To właśnie dzień 24 lutego jest rocznicą tego tragicznego dnia, w którym Rosja naruszyła suwerenność swojego sąsiada. Od tamtego czasu Polska bardzo intensywnie angażowała się w pomoc Ukrainie. Również Wrocławianie mieli swój wkład w tę pomoc. W Stolicy Dolnego Śląska znalazło schronienie wielu uchodźców.

Początek wydarzenia miał miejsce na placu Gołębik o godzinie 16.00. Zaplanowano odśpiewanie hymnów, krótki przemarsz, wspólną modlitwę oraz wiec.

Spotkanie zorganizowała gmina Wrocław we współpracy z Konsulatem Generalnym Ukrainy we Wrocławiu oraz organizacjami pomagającym Ukraińcom takimi jak Za Wolność Waszą i Naszą,

Wiceprezydent Wrocławia spotkał się z konsulem generalnym Ukrainy

Na wydarzeniu pojawiły się istotne dla sprawy osoby. Między innymi był to Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia, Cezary Przybylski, marszałek dolnośląski i Jarosław Obremski pełniący urząd wojewody dolnośląskiego. Przedstawiciele wrocławskich władz powitali konsula generalnego Ukrainy Jurija Tokara.

Wrocław w obliczu smutnej rocznicy

Wojna za naszą wschodnią granicą wybuchła rok temu. Dla jednych była wielkim zaskoczeniem, dla innych spodziewanym spełnieniem gróźb Rosji. Mimo wszystko, nie dało się na nią przygotować, aby całkowicie odeprzeć rosyjski atak i zbiera ona swoje żniwo konsekwentnie od roku

W trakcie tych wydarzeń poległo bardzo dużo osób. We Wrocławiu zorganizowano specjalne uroczystości, których celem było upamiętnienie poległych Ukraińców, którzy bronili swojej ojczyzny przed agresorem.