Wrocław pobił rekord stref parkowania. Jest najdrożej w skali Polski

Wrocław pobił rekord stref parkowania. Jest najdrożej w skali Polski

Wrocław jest rekordzistą w wielu różnych kategoriach. W końcu tak duże i ważne miasto jak stolica Dolnego Śląska nie może sobie pozwolić na to, aby odstawać. Niestety nie wszystkie rekordy są pozytywne. Część z nich może nieźle drażnić mieszkańców i wzbudzać w nich chęć do natychmiastowej zmiany stanu rzeczy.

Taki negatywny rekord odnotowaliśmy w kontekście parkowania. Chodzi dokładnie o ceny za parkowanie w wyznaczonych miejscach. Okazuje się, że we Wrocławiu są one najgorsze ze wszystkich miast w Polsce. Zdecydowanie nie jest to plus dla mieszkańców, którzy codziennie poruszają się po terenie miasta swoimi samochodami osobowymi. Rozwiązania takie jak podnoszenie cen za parkowanie mają jednak sens.

Wysokie ceny parkowania. Czy mogą być zaletą?

Strefy płatnego parkowania są paradoksalnie korzystne dla kierowców. Gdyby ich nie było, parkingi byłyby dużo gęściej pozajmowane, gdyż ludzie parkowaliby sobie bez potrzeby zatrzymywania się w tym konkretnym miejscu. Dzięki płatnemu parkowaniu kierowcy rozsądnie miarkują swoje potrzeby. Oznacza to, że bez większego problemu mogą znaleźć miejsce do zaparkowania i przedłużać niepotrzebnych wizyt w określonych miejscach.