W domu wybuchł pożar. W środku były dzieci

W domu wybuchł pożar. W środku były dzieci

Na osiedlu Pawłowice we Wrocławiu doszło do wybuchu bardzo groźnego pożaru. W ogniach stanął cały dom, podczas gdy w domu znajdowały się dzieci.

Wybuch pożaru miał miejsce dnia 4 lutego w okolicach południa. Jednorodzinny dom znajdujący się przy ul. Konwaliowej dosłownie stanął w płomieniach. Choć dorosłym członkom rodziny udało się szybko wydostać z płonącego budynku, to nadal zostały w nim dzieci.

Dom jednorodzinny w płomieniach

Widok pożaru był przerażający zarówno dla mieszkańców domu, jak i osób z okolicy. Na szczęście w Straży Pożarnej pracują osoby nieustraszone, które doskonale wiedzą, jak zachować zimną krew i stawić czoło niebezpieczeństwu.

To nie pierwsza taka skuteczna akcja strażaków z Wrocławia. Dzięki ich umiejętnościom i doświadczeniu udało się przeprowadzić wiele interwencji, które zakończyły się sukcesem. Przykładem może być pożar na Ołtaszynie, do którego doszło w czerwcu tamtego roku.

Dzieci uratowane

Kiedy na miejscu pojawiła się straż pożarna, oczywistym było, jakie należy postawić priorytety. Najpierw konieczne było uratowanie dzieci, a dopiero potem zajęcie się materialnymi skutkami pożarów.

Wrocławscy strażacy spisali się perfekcyjnie i dzięki ich szybkiej akcji, nikt nie zginął. Wszystkie dzieci udało się skutecznie wyprowadzić z domu, gdzie otrzymały odpowiednią pomoc.