Jak wymienić we Wrocławiu bitcoin na złotówki?

Jak wymienić we Wrocławiu bitcoin na złotówki?

Wrocław to pierwsze Polskie miasto, w którym pojawił się bitomat. W chwili obecnej we Wrocławiu dostępnych jest ponad urządzeń tego typu. Co ciekawe, jeden bitomat przypada na każde 2,8 kilometra kwadratowego – to imponujący wynik dający możliwość szybkiej wymiany kryptowalut na gotówkę w praktycznie w każdym zakątku miasta. Bitomaty to niezwykle proste i bezpieczne w obsłudze urządzenia. O tym jak działają i jak przebiega cały proces wymiany bitcoina na gotówkę dowiesz się z poniższego artykułu.

Na terenie Wrocławia jest ponad 100 bitomatów firmy ATM Egera!

Wrocławskie bitomaty firmy ATM Egera są rozmieszczone niemal równomiernie w różnych lokalizacjach miasta. Ilość bitomatów na terenie Wrocławia sprawia, że praktycznie każdy mieszkaniec miasta może skorzystać z wymian kryptowaluty na gotówkę, względnie blisko od swojego miejsca zamieszkania. Na stronie ATM Egera udostępniona jest mapka, na której zaznaczone są bitomaty obsługujące usługę ATM Egera https://atm.egera.com/wroclaw.

Wymiana bitcoina na złotówki

Wymiana kryptowaluty na gotówkę za pomocą bitomatu to szybki i bardzo intuicyjny proces. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z bitomatów obsługujących usługę ATM Egera, to w pierwszym kroku należy wejść na stronę atm.egera.com.  Następnie wystarczy zaakceptować regulamin i przesłać na podany adres wybraną ilość BTC. Po potwierdzeniu transakcji przez sieć na podany w formularzu numer telefonu przychodzi kod SkyCash. Potwierdzenie transakcji przez sieć i otrzymanie kod zwykle zajmuje nie dłużej niż 10-15 minut. W kolejnym kroku należy udać się do dowolnego bitomatu (zaletą jest to, że nie trzeba wcześniej deklarować, z którego bitomatu nastąpi wypłata gotówki). Co istotne, po otrzymaniu SMS’a nie trzeba spieszyć się do bitomatu w obawie, że kod się dezaktywuje, bo ważność kodu to aż 72 godziny. Gdy już znajdziemy się przy bitomacie wystarczy wybrać „SkyCash” na ekranie bitomatu i postępować zgodnie z instrukcją na ekranie by po chwili cieszyć się wypłatą gotówki. Warto odnotować, że do wypłaty gotówki niezbędne jest podanie 6 cyfrowego kodu wypłaty oraz 4 cyfrowego kodu PIN (zarówno kod wypłaty jak i kod PIN przychodzą za pomocą wiadomości SMS). 

Transakcje do 4 500zł są realizowane jako transakcje okazjonalne

Warto odnotować, że tego typu transakcje są w pełni bezpieczne. Poza bezpieczeństwem, wielu użytkowników wybiera bitomaty ze względu na prywatność. Wynika to z faktu, że transakcje do 4 500zł są realizowane jako transakcje okazjonalne. Innymi słowy, dzięki bitomatom można dokonywać wymian bez potrzeby łączenia swojego rachunku bankowego z kryptowalutami.

Podsumowując bitomaty to urządzenia, które cieszą się coraz większą popularnością, w całej Polsce jest ich obecnie 3300 i ta liczba ciągle rośnie. Jest to niezwykłe osiągnięcie, bo rok wcześniej urządzeń tego typu na terenie całego kraju było zaledwie 100. Dzięki innowacyjnej usłudze ATM Egera, Polska jest jednym z światowych liderów pod względem ilości bitomatów.