Ile kosztuje ubezpieczenie ubezpieczenie OC we Wrocławiu?

Ile kosztuje ubezpieczenie ubezpieczenie OC we Wrocławiu?

Zakup ubezpieczenia OC jest dość sporym obciążeniem dla domowego budżetu, zwłaszcza dla mieszkańców największych miast wojewódzkich. Ubezpieczenie OC Wrocław-w stolicy Dolnego Śląska składki podstawowego ubezpieczenia OC są najwyższe w kraju, zaraz za składkami, opłacanymi przez mieszkańców Gdańska. Ubezpieczenie OC we Wrocławiu to spory koszt, jednak składka zależna jest od wielu, kształtujących ostateczną cenę czynników. Co a nią wpływa?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC Wrocław – co wpływa na cenę?

Koszt ubezpieczenia OC w wersji podstawowej dla właścicieli pojazdów, zarejestrowanych we Wrocławiu wynosi średnio ponad 850 zł i jest jedną z najwyższych, uśrednionych wartości dla polis OC, wyliczanych dla właścicieli pojazdów z największych, polskich miast. Ubezpieczenie OC Wrocław w tej kwocie uwzględnia ochronę finansową, związana z odpowiedzialnością fizyczna za spowodowanie uszkodzenia pojazdu w wyniku kolizji lub innego zdarzenia drogowego. Dla właścicieli samochodów z Wrocławia ubezpieczenie OC jest kosztowne zwłaszcza w przypadku zakupu polisy przez młodego kierowcę lub osobę, której historia ubezpieczeniowa naznaczona jest kolizjami oraz punktami karnymi. 

Ubezpieczenie OC we Wrocławiu – jakie opcje względem ceny?

Ubezpieczenie OC we Wrocławiu, jak w całej Polsce jest obowiązkowe dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. W przypadku zakupu polisy przez właściciela samochodu osobowego, na ostateczny koszt ubezpieczenia OC Wrocław wpływa wiele czynników, kształtujących cenę. Za ubezpieczenie OC we Wrocławiu płaci się po określeniu takich kryteriów, jak:

  • rocznik pojazdu,
  • przebieg oraz przewidywany, roczny przebieg,
  • moc silnika i rodzaj paliwa,
  • marka i model pojazdu,
  • historia ubezpieczeniowa właściciela,
  • doświadczenie za kierownicą (od kiedy posiada uprawnienia do kierowania pojazdami),
  • wiek i doświadczenie głównego kierowcy,
  • sytuacja rodzinna właściciela pojazdu,
  • ilość punktów karnych na koncie właściciela.

Na ostateczną cenę składki ubezpieczeniowej wpływ ma również zakres ubezpieczenia, wybrany przez kupującego-właściciela samochodu. Ubezpieczenie OC Wrocław w wersji podstawowej wymaga opłacenia składki najniższej w porównaniu do polisy, zawierającej dodatkową ochronę ubezpieczeniową w formie NNW, assistance oraz AC.

Ubezpieczenie AC we Wrocławiu – czy sporo kosztuje?

Ubezpieczenie OC we Wrocławiu wymaga dość sporego wydatku, który rozłożyć można na raty. Dla posiadaczy nowych pojazdów szczególnie ważna jest dodatkowa ochrona, pozwalająca zyskać pewność i niezawodność działań towarzystwa ubezpieczeniowego w każdej, nieprzewidzianej sytuacji. Ubezpieczenie AC stanowi ochronę w przypadku powstania uszkodzeń pojazdu z winy kierowcy-właściciela polisy oraz w przypadku kradzieży pojazdu. Coraz częściej, zwłaszcza w dużych miastach powstają drobne uszkodzenia parkingowe, których sprawca pozostaje nieuchwytny. W takich sytuacjach sprawdza się ubezpieczenie AC. Warto wyposażyć się ponadto w opcję assistance, zapewniającą uzyskanie pomocy drogowej w przypadku awarii technicznej lub uszkodzenia pojazdu w trasie. Elementem, wpływającym na cenę ostateczną składki ubezpieczeniowej jest również opcja NNW, czyli dodatkowa ochrona kierowcy i pasażerów pojazdu przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. W tym przypadku można wybrać wysokość ubezpieczenia przy szkodzie całkowitej. Ubezpieczenie OC Wrocław kształtowane jest również przez poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe, gdzie składka może różnić się pomiędzy ofertami firm o blisko 50% wartości ubezpieczenia.