Kobieta kierująca autobusem zatrzymana przez grupę SPEED

Kobieta kierująca autobusem zatrzymana przez grupę SPEED

Autobusy to pojazdy, które pozwalają wygodnie i bezpiecznie dostać się do określonej części miasta. Niestety nie zawsze to bezpieczeństwo jest zagwarantowane. Czasami zdarzają się takie incydenty, w których kierowca nie prowadzi tego samochodu przepisowo. Tym samym stwarza zagrożenie dla pasażerów.

N takiego kierowcę natrafili we Wrocławiu policjanci z grupy SPEED. Chodzi o 51-letnią kobietę, która siedziała za kierownicą autobusu. Funkcjonariusze zobaczyli, że jedzie ona ze zbyt dużą prędkością, a także nie zwraca uwagę na sygnalizację świetlną.

W autobusie wrocławskiego MPK znajdowało się 15 pasażerów. Za ich bezpieczeństwo odpowiedzialna była 51-letnia kierowczyni, którą ukarano mandatem. Kara finansowa wyniosła 500 zł. Oprócz tego kobieta dostała 12 punktów karnych.

Policjanci z grupy SPEED są wręcz stworzeni do wyłapywania nieostrożnych kierowców. Są takie momenty, że decydują się nawet na pościg. Do takiej sytuacji doszło niedawno w Zgorzelcu.

Niesprawne hamulce

Gdy widzimy kierowcę zachowującego się niestosownie, od razu zakładamy, że źle kieruje pojazdem. Czasem jednak powody mogą być różne. Poszczególne części pojazdu mogą być niesprawne, co bywa niezależne od osoby kierującej. Tak było i w tym przypadku.

Kobieta kierująca autobusem najprawdopodobniej nie zdawała sobie sprawy z tego, że doszło do uszkodzenia hamulców. Taka awaria jest bardzo groźna zarówno dla kierowcy jak i pasażerów. Nie trzeba chyba wspominać o tym, że zagraża to również życiu i zdrowiu pozostałych uczestników ruchu. Nie wykluczając pieszych.

Policjanci z grupy SPEED

Grupa SPEED to coś więcej niż drogówka. Choć wykonują czynności dobrze znane wszystkim kierowcom, to są tak naprawdę czymś więcej. Ich zadaniem należy dbanie o porządek na drodze, a przede wszystkim kontrolowanie, czy ktoś aby przypadkiem nie przekracza dozwolonej prędkości. Jeśli tak, to długo już nie pozostanie bezkarny.

Większość kierowców stara się dojechać do docelowego miejsca jak najszybciej. Trudno ich za to winić, ale jednak porządek na drodze musi być. Przekraczanie dozwolonej prędkości oznacza poważne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego potrzebni są policjanci, którzy będą tego pilnować.

Niestety okazuje się, że zwykła drogówka to za mało. Do tego potrzebna jest super ekipa, która będzie znała wszystkie dobre metody i miała wystarczająco dużo czasu. Taką ekipą jest właśnie grupa SPEED. Czy ktoś jest w stanie przed nimi uciec?