MPK we Wrocławiu doczeka się jednolitego systemu informacyjnego

MPK we Wrocławiu potrzebuje nowych tablic informacyjnych

MPK we Wrocławiu czeka mała modernizacja. W starszych tramwajach wciąż nie ma ledowych tablic informacyjnych, co współcześnie jest standardem. Pasażerowie przyzwyczaili się do tego, że w tramwaju wyświetlają się informacje na temat przystanków. Znacznie ułatwiło to podróżowanie przez miasto w stosunku do starszego systemu. Aby nie było zbytniego zamieszania, należy ujednolicić ten system.

Nowe tablice informacyjne dla wrocławskich tramwajów

Wcześniej we wrocławskich tramwajach pojawiała się jedynie informacja na temat przystanków, jakie znajdują się na danej linii. Oznacza to, że przyjezdni mogli być nieco zmieszani i nie zawsze mieli pewność, gdzie powinni wysiąść. Nowoczesne tablice zaś charakteryzują się tym, że pasażera informuje się o tym, w którym punkcie znajduje się w danej chwili. Dzięki temu nie musi się on już zastanawiać nad tym, ile jeszcze przystanków ma do przejechania. Kiedy tylko nazwa pożądanego przystanku wyświetli się na ekranie, wie dokładnie, że właśnie nastał jego czas i w tym momencie powinien wysiąść.

Miasto atrakcyjne dla turystów

Jednym z najważniejszych źródeł dochodu większych miast jest turystyka. Włodarzom tych miast zależy na tym, aby były one jak najatrakcyjniejsze dla turystów. Wymaga to nie tylko budowania odpowiedniej infrastruktury i rozwijanie sektora usług, ale także ułatwionej komunikacji. Turyści chętniej przyjadą do danego miasta, mając pewność, że komunikacja w nim jest łatwa i przyjemna.

Wystarczy spojrzeć na to, jak bardzo zachwala się większe europejskie miasta ze względu na ich sprawną komunikację. W takich stolicach jak Praga czy Wiedeń spotkamy się z bardzo dobrze rozbudowanymi sieciami tramwajów oraz metra. Pojazdy te nie tylko jeżdżą tam co parę minut, ale też można dojechać nimi praktycznie w każdej miejsce. Do tego dochodzi bardzo przyjazna informacja na temat odjazdów i przyjazdów. Mimo że Wrocław nie jest aż tak oblegany jak wspomniane przed chwilą miasta, to jednak lokalnym władzom byłoby to na rękę, gdyby stolica Dolnego Śląsku zaczęła przyciągać coraz większą liczbę osób. Samo przyciągnięcie ich jednak nie wystarczy. Ważne jest też, aby umilić im spędzenie tu czasu. A skuteczna komunikacja miejska może sprawdzić się w tym zakresie idealnie.