Pomoc drogowa nie zawsze konieczna?

Pomoc drogowa nie zawsze konieczna?

Czy sądzisz, że pomoc drogowa jest niepotrzebnym wydatkiem? Należysz do ludzi, którzy wiedzą wszystko o samochodach i ich uruchamianiu po awarii? Sprawdź, czy każda z informacji eksperta jest dla Ciebie oczywista i dowiedz się, jak oszczędzić na pomocy drogowej.

Zanim przyjedzie pomoc drogowa

Awaria samochodu to niemal zawsze niemiła niespodzianka. Jeśli jednak się wydarza, najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zajmą się odholowaniem i późniejszą naprawą pojazdu. Nie zawsze jednak jest to możliwe, różne bywają sytuacje w trasie. Na wszelki wypadek warto wiedzieć, co można zrobić na własną rękę. Jak radzą sobie z problemami na drodze specjaliści, opowie prezes firmy Hol-Max Pomoc Drogowa zajmującej się pomocą drogową od wielu lat. Sprawdź, czy jesteś w stanie poradzić sobie samodzielnie w najczęstszych problemach związanych z codziennym użytkowaniem samochodu.

Pomyśl, zanim ruszysz w drogę

Zazwyczaj nie myślimy o tym na co dzień, bo człowiek jest tak skonstruowany. Nawet biorąc pod uwagę początkowe problemy, w miarę upływu czasu popadamy w rutynę. Prowadzenie samochodu traktujemy niemalże jak chodzenie, nic zatem dziwnego, że wiele osób zaczyna myśleć o jeździe podobnie jak o zdrowiu. Wielu z nas wydaje się, że skoro wszystko jest sprawne, to tak będzie już zawsze. W najbardziej nieoczekiwanych momentach może jednak okazać się, że ulubiony samochód zawodzi. Co wtedy zrobić i czy da się na własną rękę uporać z wszystkimi takimi problemami, jakie może napotkać kierowca na drodze? Odpowiedzieć na takie pytania można samodzielnie, zapoznając się z poradami, jakich udziela właściciel firmy na co dzień zajmującej się holowaniem samochodów ulegających awariom.

Jak holować auto na własną rękę?

Skoro mowa o holowaniu auta, należy pamiętać o tym, by zadbać o posiadanie odpowiedniej liny holowniczej. Koszt takiej liny to zaledwie kilkadziesiąt złotych i są one powszechnie dostępne na stacjach paliw. Warto na wszelki wypadek mieć tego rodzaju sprzęt na wyposażeniu swojego auta, nigdy nie możemy być pewni tego, czy nie okaże się potrzebna.

Lina holownicza powinna spełniać odpowiednie wymagania, nie tylko dlatego, że musi spełnić wymogi przepisów. Dobra linka może ułatwić prowadzenie pojazdu holowanego. Samo holowanie nie może zacząć się bez jeszcze jednej istotnej rzeczy. Zanim w ogóle rozpocznie się holowanie, nie wolno zapomnieć o tym, aby oznaczyć auto trójkątem ostrzegawczym, umieszczonym z lewej strony pojazdu holowanego. Nie trzeba chyba dodawać, że holowanie auta bez sprawnych hamulców lub z awariami podobnego rodzaju nie jest nie tylko łamaniem prawa, ale wręcz normalną głupotą.

Jazda powinna być płynna i związana z tym, co robi kierujący pierwszy pojazd. W miarę możliwości należy unikać dróg głównych i wielopasmowych, a jeśli już taka sytuacja wystąpi, trzymaj się prawego pasa drogi. Trzeba pamiętać również o tym, że holowanie na własną rękę na autostradzie jest całkowicie zakazane i w tym wypadku należy sięgnąć po pomoc fachowych firm świadczących usługi tego rodzaju.

Zatrzaśnięcie kluczyków do auta

Kolejna częsta sytuacja, która zapewne znana jest bardzo wielu osobom z życia. Wielu kierowców zna to uczucie, choć nie wszyscy się do tego przyznają. Nikt się nie lubi chwalić tym, że należy do tych, którzy zafundowali sobie zatrzaśnięcie drzwi auta z kluczykami w środku. W miarę rozwoju motoryzacji otworzenie samochodu bez kluczyków jest coraz trudniejsze i tak naprawdę jedynym rzeczywiście godnym polecenia rozwiązaniem jest korzystanie z usług specjalistów. Dzięki takiemu rozwiązaniu skorzystasz z umiejętności specjalistów, którzy zajmują się tym na co dzień, często takie firmy świadczą usługi 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu. Wynajmując fachowca, oszczędzisz sobie kłopotów, związanych z uszkodzeniem zamka, lakieru, drzwi lub wybicia szyby w pojeździe. Oszczędność w tym wypadku jest oczywista. Jednak zanim wezwiesz pomoc drogową, warto na własną rękę sprawdzić samochód.

Jeśli jednak stanie się tak, że zatrzaśniesz kluczyki w samochodzie, przede wszystkim nie panikuj. Panika sprawia, że nie myślisz racjonalnie, a takie myślenie to najlepsze rozwiązanie w każdej trudnej sytuacji. Wystarczy na chłodno zastanowić się nad tym, co można zrobić. Pomyśl, czy nie masz zapasowego kompletu gdzieś w pobliżu lub u kogoś z rodziny. Obejrzyj auto po to, by dokładnie sprawdzić, czy przypadkiem jedno z okien nie ma nieco uchylonej szyby. Oba te sposoby są najczęstszymi skutecznymi rozwiązaniami problemu, jakim jest zatrzaśnięcie kluczyka w aucie.

Pomoc drogowa to realna oszczędność

Zbiór tych porad na pierwszy rzut oka wydaje się być mocno rozbudowany, stąd też można mieć wątpliwości co do tego, czy będziesz w stanie podołać takim wyzwaniom samodzielnie. Nie trzeba jednak od razu popadać w depresję lub przygnębienie, z każdej sytuacji jest wyjście. Do tego, aby poczuć się za kierownicą bezpiecznie, wystarczy podjęcie decyzji o tym, aby swoje bezpieczeństwo i komfort wynikające z prowadzenia samochodu, oddać w ręce specjalistów. Pomoc drogowa przyda się nie tylko w przypadku wypadku czy kolizji drogowej, ale także w przypadkach nawet najbardziej prozaicznych usterek, które mogą unieruchomić pojazd w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Awaryjne uruchamianie lub otwieranie aut, często może pozwolić na dotarcie do celu na czas. Holowanie uszkodzonego samochodu, a nawet tak prozaiczne rzeczy jak wymiana koła na miejscu lub dowiezienie paliwa na dalszą drogę pozwolą na to, żeby cieszyć się z tego z podróżowania niezależnie od celu i powodów, dla których znaleźliśmy się w trasie. Tak właśnie postępują zawodowcy, doskonale wiedzący, że są rzeczy, na których nie warto oszczędzać.

To są oczywiście rzeczy, których nie można kupić. Taką bezcenną rzeczą jest czas, który zaoszczędzić można, podejmując decyzję o minimalizowaniu ryzyka życiowych aktywności. Jeśli zatem cenisz sobie swój własny czas, nie powinieneś więcej myśleć nad tym czy warto, ale kiedy możesz umówić się na spotkanie z przedstawicielem firmy Hol Max, świadczącej usługi w branży szeroko rozumianej usługi, jaką jest pomoc drogowa na każdą okazję.

P.H.U. Hol-Max
Magdalena Wiącek
ul. Przyjaźni 4e/7
53-030 Wrocław
Tel +48 889333111