Prezydent Jacek Sutryk publikuje maila z pogróżkami

Prezydent Jacek Sutryk publikuje maila z pogróżkami

Prezydent Jacek Sutryk dostał maila z pogróżkami

Prezydent Jacek Sutryk podzielił się treścią maila, który otrzymał od anonimowego nadawcy. Pisze on, że zamierza „zadźgać” prezydenta „jak Adamowicza”. Jest to oczywiście nawiązanie do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który dwa lata temu zginął od ciosów nożem podczas koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Nadawca listu kazał mu także pożegnać się z rodziną, grożąc mu, że długo nie pożyje.

Aktywność prezydenta w mediach społecznościowych

Osoby, śledzące wrocławską scenę polityczną dobrze znają działalność prezydenta Sutryka w mediach społecznościowych. Zwłaszcza na Twitterze i Facebooku, gdzie często komentuje polityczne wydarzenia i krótko opisuje swoje plany. Dzieli się tam również swoimi własnymi refleksjami i zdarza mu się zdradzać drobne szczegóły ze swojego życia prywatnego. Jest więc przyzwyczajony do hejtu i ostrej krytyki ze strony internautów, ale bezpośrednie groźby należą do rzadkości.

Groźby karalne i mowa nienawiści. Co z tym zrobić?

Prezydent napisał, że taki list jest przejawem mowy nienawiści, a ta prowadzi do podziałów społecznych. Według jego zapewnieniom ani na mowę nienawiści, ani na groźby karalne we Wrocławiu miejsca nie ma. Możemy się więc spodziewać, że rozpoczną się procedury, mające na celu znalezienie nadawcy gróźb i ukaranie go. Sutryk nie okazuje jednak strachu i wspomina o tym, że niedawno podobna sytuacja spotkała prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz i prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

Oprócz zwrócenia uwagi na problem prezydent Sutryk przyznał, że kocha swoją pracę, którą wykonuje tak naprawdę już od 15 lat. To właśnie wtedy został samorządowcem i do dzisiaj pełni służbę publiczną dla Wrocławia. Podziękował za wsparcie, rozmowy i spotkania. Nie wiemy dokładnie, w jaki sposób zamierza walczyć ze wspomnianą mową nienawiści oraz podziałami społecznymi. Trudno powiedzieć, czy opublikowanie treści maila jest krokiem w walce z problemem, czy może jedynie zaognieniem tematu.