Cyrk Wictoria zawita do Wrocławia

Cyrk Wictoria zawita do Wrocławia

Cyrk Wictoria wkrotce zawita do Wrocławia z nową technologią

Cyrk Wictoria to nowoczesny cyrk, który zdecydował się zrezygnować z wykorzystywania zwierząt. Zamiast tego na arenie mają się pojawić hologramy, które również będą wykonywać sztuczki i zachowywać się tak, jak ich żywe odpowiedniki. Nie wiadomo jeszcze, jak takie rozwiązanie przyjmie się wśród publiczności, ale obrońcy praw zwierząt na pewno będą usatysfakcjonowani. Od dawna wszak walczą o to, aby wykorzystywanie zwierząt (nie tylko w cyrku) zredukować do minimum.

Jest to rozwiązanie innowacyjne, gdyż do tej pory dopiero dwa cyrki zdecydowały się na wykorzystanie takiej technologii. Żaden z nich jednak nie dawał pokazów w Polsce, więc Cyrk Wictoria jest pod tym względem pionierem. Wydarzenie może być więc ciekawe nie tylko dla osób, opowiadających się za etycznym traktowaniem zwierząt, ale też dla tych, którzy cenią sobie taką rozrywkę. Zawsze oczywiście może się okazać, że inicjatywa ta będzie mieć odwrotny efekt, ale tego nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć. Pozostaje nam jedynie poczekać i zobaczyć, jak się rozwinie sytuacja.

Etyczny cyrk. Jak przynieść ulgę zwierzakom?

Wykorzystanie hologramów to tak naprawdę nie jedyny sposób na to, aby pokazy cyrkowe uczynić bardziej etycznymi. Można zrobić je w klasyczny sposób, ale po prostu rezygnując z udziału zwierząt. Wtedy na arenie pojawiliby się sami akrobaci i innego rodzaju artyści. 

W Wictorii oczywiście artystów zobaczymy, więc hologramy to nie jedyna atrakcja. Mogą nam się one wszak nie spodobać, ale to nie znaczy, że mamy całkowicie ten cyrk przekreślać. Zatrudnił on wielu wspaniałych cyrkowców, którzy potrafią zająć uwagę widza wieloma akrobacjami i sztuczkami, które dla przeciętnego człowieka mogą się wydać wręcz niemożliwe.