September 25, 2021 najnowsze informacje z Wrocławia i okolic

Atrakcje we Wrocławiu, które warto zobaczyć

Atrakcja we Wrocławiu

Atrakcje we Wrocławiu powinny zadowolić każdego turystę, ale także mieszkańca. Zaliczają się do nich zoo, aquapark a także takie dzieła sztuki jak malownicze murale. Trudno wszystko zobaczyć w jeden dzień wycieczki, więc nie ma co się śpieszyć. Nacieszmy się każdą z tych atrakcji w swoim własnym tempie.

Aquapark Wrocław

wrocław park wodnyAquapark to miejsce, które warto zwiedzić we Wrocławiu. Jeśli kochamy wodę, to pakujmy nasze stroje kąpielowe i lećmy na ul. Borowską 99. Nawet jeśli nie za dobrze pływamy, to nie mamy się czego obawiać. Znajdziemy tam również miejsca, gdzie woda jest wystarczająco płytka, by każdy mógł się w niej poczuć komfortowo. Inne atrakcje we Wrocławiu też mogą nam zaoferować wspaniałą rozrywkę, ale żadna nie będzie tak mokra.

We wrocławskim aquaparku praktycznie nie ma ograniczeń wiekowych, a to oznacza, że będziemy mogli się tam wybrać całą rodziną. Możemy wejść na teren tego parku wodnego z najmłodszymi dziećmi, które wspaniale będą bawić się w brodziku.

Pływanie to nie jedyna rzecz, na którą możemy sobie pozwolić podczas wizyty we wrocławskim aquaparku. Znajduje się w nim również siłownia dla dzieci oraz sztuczne fale, dzięki którym poczujemy się jak wrzuceni do morza. Kiedy już uznamy, że jesteśmy wystarczająco mokrzy, to możemy wyjść z basenu, wysuszyć się i iść poznać inne atrakcje we Wrocławiu.

Atrakcje we Wrocławiu – ZOO

zoo we wrocławiuJakie atrakcje ma nam do zaoferowania Wrocław? Na pewno będziemy zadowoleni z wizyty w ZOO. Wrocławskie ZOO jest największym tego typu obiektem w Polsce i jednym z najstarszych. Ciekawe jest to, że we Wrocławiu znajduje się wiele gatunków zagrożonych wyginięciem. Dzięki temu pracownicy ZOO mogą zadbać o to, żeby gatunki te przetrwały jak najdłużej.

Wiele osób może uważać ogrody zoologiczne są formę niewolnictwa, gdyż sztuczne warunki nigdy nie będą równe tym naturalnym. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że pracują tam wysoko wykwalifikowani pracownicy, którzy dbają o to, aby zwierzętom nie działa się krzywda i miały one zapewnioną jak najlepszą opiekę.

Jedną ze specjalnych atrakcji Wrocławskiego zoo jest Afrykarium. Możemy w nim zobaczyć rdzennych mieszkańców Afryki takich jak chociażby hipopotamy. Stworzenia takie znamy głównie z książek i programów dokumentalnych. Niestety obserwowanie przyrody zza szklanego ekranu lub podczas przeglądania papierowych stronic może nie dać nam wglądu w jej istotę. Na szczęście jednak funkcjonują ogrody zoologiczne w Polsce, które pozwalają nam zobaczyć, jak te zwierzęta wyglądają i zachowują się w rzeczywistości.

Atrakcje we Wrocławiu dla dzieci

Zoolandia – mini park linowy

Jakie atrakcje we Wrocławiu dla dzieci są warte naszej uwagi? Jeśli już zwiedziliśmy ZOO we Wrocławiu, to ciekawym pomysłem na dalsze spędzanie wolnego czasu jest wizyty w mini parku linowym „Zoolanadia”. Znajduje się on na tym samym obszarze co ZOO, a zaraz obok niego jest restauracja „Letnia”.

Ten mini park linowy we Wrocławiu jest przeznaczony dla dzieci w przedziale wiekowym od 3-13 lat. Jest to specjalny tor z przeszkodami, na którym mogą się sprawdzić nasi najmłodsi. Zwłaszcza ci, którzy bez ruchu fizycznego nie potrafią zbyt długo wytrzymać.

Wrocławski mini park linowy ma dla naszych milusińskich kilka specjalnych atrakcji. Są to między innymi wiszące mosty, zjazd tyrolski czy zjazd po płachcie. Ze względu na tak liczne atrakcje we Wrocławiu dla dzieci możemy być pewni że nasza rodzinna wycieczka się uda.

Plac zabaw w Parku Klecińskim

wrocław atrakcje dla dzieciAtrakcje we Wrocławiu dla dzieci są bardzo różnorodne, ale jedno jest oczywiste. Dzieci lubią dobrą zabawę, więc nie ma sensu ich męczyć nudnymi wycieczkami. Oczywistym jest, że czasem trudno rozeznać, co dla dziecka może okazać się ciekawe, a co nie. Z perspektywy osoby dorosłej czasami bardzo trudno to dostrzec, dlatego pozwólcie, że przedstawimy naszą propozycję.

Plac zabaw w Parku Klecińskim jest zbudowany z materiałów naturalnych i bezpiecznych dla dzieci. Znajduje się tam między innymi kręta zjeżdżalnia, huśtawki, domek czy wieża, na którą mogą się wspinać dzieciaki. Takie atrakcje we Wrocławiu dla dzieci jak Plac zabaw w Parku Klecińskim to wspaniałe miejsca, gdzie można wybrać się całą rodziną.

Park Kleciński jest bardzo przyjemnym miejscem, a więc cała rodzina powinna czuć się w nim dobrze. Podczas gdy dzieci będą się bawić, rodzice mogą usiąść na ławce i odetchnąć z ulgą. Można ten czas wykorzystać, aby zerknąć na plan naszej wycieczki i zastanowić się, co jeszcze warto zwiedzić we Wrocławiu.

Atrakcje we Wrocławiu – park linowy w Jump Hall Wrocław

Wspomnieliśmy już mini o parku linowym „Zoolandia”, ale atrakcje turystyczne we Wrocławiu czekają również na dorosłych. Dotyczy to także parków linowych. Najpopularniejszy z nich znajduje się w Jump Hall Wrocław i jest on jedynym całorocznym parkiem linowym w województwie.

Choć parki linowe na Dolnym Śląsku nie są jakoś bardzo unikatowe, to park linowy w Jump Hall Wrocław wyróżnia się na ich tle. Jest to park kryty, a więc możemy korzystać z jego uroków także w zimie. Fani parków linowych na pewno nie raz smucili się, że śnieżyca nie pozwala im na podjęcie się ulubionej przez nich czynności fizycznej. Faktycznie, wspinanie się po parku linowym w środku zimy mogłoby nie być najlepszym pomysłem.

Tutaj właśnie z pomocą przychodzą kryte parki linowe takie jak park linowy w Jump Hall Wrocław. Choć jest to tylko jedna z wielu innych atrakcji we Wrocławiu, to zdecydowanie się ona wyróżnia swoim potencjałem. Możemy z niej skorzystać bez względu na to, w jaką porę roku zaplanowaliśmy sobie zwiedzanie Dolnego Śląska.

Czy ten park linowy jest czymś, co warto zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi? To zależy nie tyle od wieku tych dzieci, co ich wzrostu. Zasada jest taka, że aby mieć wstęp na trasę, trzeba mierzyć minimum 170 cm z ręką wyciągniętą górę. Jeśli nasze pociechy spełniają to kryterium, to nie ma żadnych innych przeciwwskazań. Jeśli jeszcze nie jesteśmy przekonani, jakie atrakcje we Wrocławiu warto zobaczyć, to powinniśmy rozważyć wizytę w tym parku.

Atrakcje we Wrocławiu – rozrywka i kultura

kino we wrocławiuJeśli takie atrakcje we Wrocławiu jak aquapark czy nam nie wystarczą, to możemy pomyśleć o czymś równie rozrywkowym. Miejscem, w którym możemy dobrze bawić się z przyjaciółmi lub rodziną jest kino. Jakie kino we Wrocławiu powinniśmy odwiedzić, aby być zadowolonym?

We Wrocławiu znajdziemy kina największych polskich sieci. Chodzi oczywiście o Helios, Cinema City czy Multikino. Dla miłośników kina artystycznego na pewno gratką będzie Kino Nowe Horyzonty. Do wyboru, do koloru.

Jeśli ktoś fascynuje się teatrem lalek, to dla nie tego też się znajdzie coś ciekawego. Wrocławski teatr lalek oferuje nie tylko ciekawe spektakle, ale również warsztaty. Można też wybrać się na interaktywny spacer po teatrze i zobaczyć, jak to wszystko wygląda zza kulis. Takie właśnie atrakcje we Wrocławiu warto zobaczyć, kiedy zwiedzamy Dolny Śląsk całą rodziną.

Trampoliny i inne atrakcje we Wrocławiu

Wybranie się na park linowy to nie wszystko, co można robić we Wrocławiu. Jeśli chcemy zaznać trochę ruchu fizycznego, to powinniśmy udać się GOjump we Wrocławiu, czyli specjalny park trampolin. Jest to miejsce, gdzie naprawdę można się wyżyć, co polecamy zarówno dzieciom, jak i ich przepracowanym rodzicom. Po kilku minutach skakania cały stres znika.

W Parku tym można również zorganizować dziecku urodziny, co oznacza wspaniałą zabawę dla niego i dla jego kolegów. Podczas takich trampolinowych urodzin możemy też zapewnić naszym pociechom specjalne ćwiczenia ruchowe z trenerem. Czyż nie jest to dowód na to, że atrakcje we Wrocławiu są idealne na wycieczkę z dziećmi?

Street art/murale we Wrocławiu

Wrocław słynie z bardzo ciekawych dzieł sztuki ulicznej. Na wielu wrocławskich budynkach możemy zobaczyć naprawdę imponujące murale, wykonane przez kreatywnych artystów. Jednym z nich jest portret dziewczyny w kapeluszu. Malowidło to ma być hołdem dla wrocławskich kobiet, które przyczyniły się do odbudowania zniszczonego miasta. Nie jest to oczywiście jedyny mural, jaki możemy zobaczyć w stolicy województwa dolnośląskiego.

Jeśli mamy wystarczająco czasu, to warto podczas wycieczki rozejrzeć się za tymi malowidłami. Jak widać, atrakcje we Wrocławiu to nie tylko miejsca, gdzie można zaznać trochę ruchu fizycznego, ale też przepiękne dzieła sztuki.

Murale czyli artystyczne atrakcje we Wrocławiu

murale we WrocławiuSwego czasu na wrocławskim Nadodrzu grupka artystów wykonała serię murali w ramach projektu o nazwie Out of Sth. Akcję tę zorganizowała wrocławska Galeriwa BWA. Chodzi tutaj o murale, które powstały na ścianach starych (przedwojennych!) kamienic, podwórkach a także ślepych uliczkach i ciemnych zaułkach.

Część z nich powstała także na przesmykach dla pieszych i garażach. Choć miejsca, w który te murale powstały, są dość wiekowe, to dzięki nim przeżywają teraz swoją drugą młodość. To zadziwiające, że kamienice, które są w zasadzie reliktem przeszłości, dzisiaj stały się prawdziwymi atrakcjami Wrocławia. Nawet jeśli nie interesujemy się szeroko pojmowanym street artem, to murale na Nadodrzu są czymś, co warto zobaczyć we Wrocławiu.

Murale na Placu Społecznym to coś, co warto zobaczyć we Wrocławiu

Wiadukt samochodowy to ważne miejsce, ułatwiające przemieszczanie się po mieście. Warto jednak czasem zwrócić uwagę na to, co może znajdować się pod nim. Jeśli znajdziemy się na Placu Społecznym, to warto przejść się przez podziemne przejścia i zobaczyć, co skrywa wiadukt. Znajdziemy tam całą masę graffiti oraz malowideł, niosących ze sobą określoną treść. Część z nich ma charakter polityczny, ale żeby dowiedzieć się, czy mamy na daną sprawę podobne zdanie do autora, to już musimy zobaczyć to sami. Mimo to można stwierdzić z czystym sumieniem, że murale na Placu Społecznym to atrakcje we Wrocławiu, które warto zobaczyć.

Mural Wandy Rutkiewicz we Wrocławiu

Wanda Rutkiewicz to pierwsza Polka, jaka stanęła na Mount Evereście. Utworzenie tego muralu zainicjowało czasopismo „Wysokie Obcasy”, które zrobiło swój plebiscyt na wybory Polski 100-lecia. Ta znana himalaistka i alpinistka przez większość swojej młodości była związana z Wrocławiem. Znana jest ze zdobycia 8 z 14 najwyższych szczytów na świecie. Udało jej się wejść na K2, Sziszapangme czy Nanga Parbat.

Wrocławskie krasnale

Krasnale to chyba najpopularniejsze atrakcje turystyczne we Wrocławiu. Nawet sam Wrocław jest potocznie nazywany miastem krasnali. Stawianie krasnali we Wrocławiu zapoczątkowała Pomarańczowa Alternatywa, czyli antykomunistyczny ruch, działający w latach 80-tych ubiegłego wieku. Wtedy jednak krasnale pojawiały się w formie plakatów, a figurki zaczęto stawiać dopiero w 2005 roku. Dawniej były one symbolem walki z komunizmem, a dziś są to popularne atrakcje w województwie dolnośląskim.

Related Posts

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

19 grudnia, 2020

19 grudnia, 2020

Wiele osób nie docenia piękna, jakie nasz kraj ma do zaoferowania. Nie ma oczywiście nic złego w tym, że na...

Uwaga kierowcy – remont A4

8 sierpnia, 2020

8 sierpnia, 2020

Rozpoczął się właśnie mający trwać trzy miesiące remont fragmentu jezdni autostrady A4. Prace będą odbywać się na 12-kilometrowym odcinku pomiędzy...

Poznawanie miasta od strony Odry

23 września, 2020

23 września, 2020

Poznawanie miasta od strony Odry Odra umożliwia zwiedzanie Wrocławia w nieco inny sposób, a dokładnie przy pomoc y łódki, statku...

Szybkie pociągi z Wrocławia do Warszawy będą jeździć 350 km/h

26 sierpnia, 2021

26 sierpnia, 2021

Szybkie pociągi  z Wrocławia do Warszawy. Nowa inwestycja CPK Szybkie pociągi z Wrocławia do Warszawy mają jeździć z prędkością 350...

Co jemy we Wrocławiu?

5 sierpnia, 2020

5 sierpnia, 2020

Co jemy we Wrocławiu? Tradycyjna dolnośląska kuchnia jest pyszna, ale po zjedzeniu sporej porcji konieczne jest wypicie mięty. Jest to...

Handel dopalaczami we Wrocławiu. Gang rozbity

19 lipca, 2021

19 lipca, 2021

Handel dopalaczami we Wrocławiu. Gang rozbity Handel dopalaczami swego czasu narobił wiele problemu polskiej policji. Sprzedawcy mieli wiele sprytnych sposobów...

Nagranie z interwencji w domu Łukasza Łągiewki trafiło do sieci

13 września, 2021

13 września, 2021

Nagranie z interwencji w domu Łukasza Łągiewki opublikowane przez policjantów Nagranie z interwencji w domu Łukasza Łągiewki trafiło do sieci...

Rowerzyści chcą nowej trasy

18 września, 2020

18 września, 2020

Czy od alei Karkonoskiej do Alei Wiśniowej wytyczona zostanie nowa droga dla rowerów? Pomysł pewnego rowerzysty spotkał się z dużym...

Cyrk Wictoria zawita do Wrocławia

21 lipca, 2021

21 lipca, 2021

Cyrk Wictoria wkrotce zawita do Wrocławia z nową technologią Cyrk Wictoria to nowoczesny cyrk, który zdecydował się zrezygnować z wykorzystywania...

Policjanci pomogli kobiecie w ciąży

30 sierpnia, 2021

30 sierpnia, 2021

Policjanci pomogli ciężarnej kobiecie we Wrocławiu Policjanci przykładnie zareagowali, kiedy zastali kobietę leżącą na chodniku. Zdarzenie miało miejsce na wrocławskim...

Jan Caliński nie żyje. Dawny trener Śląska Wrocław miał 72 lata

8 lipca, 2021

8 lipca, 2021

Jan Caliński nie żyje. Dawny trener Śląska Wrocław miał 72 lata Jan Caliński, dawny trener piłkarski Śląska Wrocław, zmarł w...

Dofinansowanie dla szpitali na Dolnym Śląsku

17 maja, 2021

17 maja, 2021

Dofinansowanie dla szpitali na Dolnym Śląsku Dofinansowanie dla szpitali na Dolnym Śląsku: Samorząd wojewódzki przekazał siedemnaście milionów dla szpitali, które...

Wrocławskie Serce Dla Zwierząt. Kolejna edycja plebiscytu

9 sierpnia, 2021

9 sierpnia, 2021

Wrocławskie Serce Dla Zwierząt. Rusza kolejna edycja! Wrocławskie Serce Dla Zwierząt. 6. edycja Wrocławskiego Serca dla Zwierząt już wkrótce się...

Ostrów Tumski – najstarsza atrakcja Wrocławia

4 sierpnia, 2020

4 sierpnia, 2020

Weekend to za mało, żeby zobaczyć wszystkie atrakcje jakie oferuje Wrocław. To miejsce w którym piękno architektury oraz zieleń natury...

Protest przeciwko brutalności policji we Wrocławiu

12 sierpnia, 2021

12 sierpnia, 2021

Protest przeciwko brutalności odbył się we Wrocławiu Protest we Wrocławiu miał miejsce pod wrocławską komendą 9 sierpnia. Dotyczył on niedawnej...