Co zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi – pomysł na rodzinną wycieczkę

Co zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi – pomysł na rodzinną wycieczkę

Co zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi? Planowanie wycieczki z dziećmi może być czasami dużo trudniejszym wyzwaniem niż planowanie wycieczki w gronie dorosłych. Bez względu na to, czy mamy w planach jednodniowe zwiedzanie Wrocławie czy zwiedzanie Wrocławia w weekend, musimy wziąć pod uwagę potrzeby naszych milusińskich.

Wiadomo, że kiedy odwiedzamy zabytkowe Polskie miasta, chcemy się dowiedzieć czegoś o historii ich słynnych budynków. Jednak zabytki we Wrocławiu mogą się okazać mniej ciekawą atrakcją dla naszych dzieci niż dla nas. O ile dla dorosłego wspaniałym pomysłem na spędzenie czasu może być oglądanie zabytkowych kościołów albo wizyta w muzeum, tak dla dziecka może oznaczać to powód ziewania. A zatem co zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi, aby uniknąć nudy i narzekania? Postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie, tak aby każdy mógł być z wycieczki zadowolony.

Co zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi? Najlepiej zacząć od ZOO!

Atrakcje we WrocławiuJakie atrakcje we Wrocławiu dla dzieci są dobrym pomysłem na spędzenie weekendowego wyjazdu? Nie ma chyba wątpliwości co do tego, że świetnym miejscem jest zoo. Dzieci uwielbiają zwierzęta, zwłaszcza te, które znają tylko z programów przyrodniczych. Gdy sami byliśmy w młodym wieku, uwielbialiśmy przecież gapić się na programy, ukazujące życie tygrysów, lwów, surykatek i wielu innych egzotycznych gatunków.

Pewnie mieliśmy też jakieś ulubione zwierzęta, który pobudzały naszą wyobraźnie. Tak się składa, że atrakcje we Wrocławiu dają nie tylko nam szansę znów się poczuć jak dzieci, ale także nasi synowie i córki mają okazję doświadczyć spotkania z prawdziwymi dzikimi zwierzętami. Nie da się zaprzeczyć, że ZOO jest czymś, co zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi po prostu trzeba, jeśli chcemy mieć świetne wspomnienia z rodzinnej wycieczki na długie lata.

Najlepsze atrakcje we Wrocławiu dla dzieci to te, które pozwolą im obcować z tym, co lubią najbardziej. Czy można wyobrazić sobie większą frajdę dla 8-latka niż stanięcie oko w oko z majestatycznym lwem, który swoją grzywą potrafi zawstydzić nie jednego brodacza?

Polecamy takie atrakcje we Wrocławiu dla dzieci jak afrykarium

Zanim zastanowimy się, jakie jeszcze atrakcje turystyczne we Wrocławiu zaciekawią nasze dzieci, zwróćmy uwagę na jedną wspaniałą ofertę wrocławskiego ZOO. Chodzi oczywiście o afrykanarium, które daje nam możliwość zobaczenia gatunków z czarnego lądu. Oprócz wspomnianych lwów, będziemy mieli okazję razem zobaczyć hipopotamy, krokodyle i wiele innych zwierząt. Wiadomo, że nikt z nas nie chciałby stanąć w twarz z krokodylem w jego środowisku naturalnych. Szczęka pełna ostrych zębów to nie jest coś, z czym chcielibyśmy się zmierzyć. Nasze dzieci też z pewnością by nie chciały, ale obserwowanie zwierząt przez szybę lub kratę jest w stu procentach bezpieczne.

Dlatego właśnie takie atrakcje we Wrocławiu dla dzieci jak afrykarium możemy szczerze polecić każdemu, kto chce miło spędzić czas. Wiadomo też, że dzieci mają skłonności do marudzenia i często szybko się męczą podczas spacerów. Zoo we Wrocławiu należy do tych większych, wiec spacer po nim może naprawdę nas zmęczyć. Dobrze więc jest się zaopatrzyć w jakiś prowiant, żeby w razie czego móc uspokoić zniesmaczone dzieci. Pamiętajmy, że mamy do zwiedzenie jeszcze inne atrakcje we Wrocławiu dla dzieci.

Hydropolis – wspaniała atrakcja we Wrocławiu dla dzieci i młodzieży

co zwiedzić we wrocławiu z dziećmi? hydropolisCo zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi, kiedy już wyjdziemy z ZOO? Miejscem obowiązkowym jest centrum edukacyjne Hydropolis. Jak sama nazwa wskazuje, tematem tego miejsca jest woda. Nie jest to jednak żaden aquapark, więc nie chodzi o zanurzanie się w wodzie samemu. Dlaczego więc Hydropolis jest czymś, co zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi jak najbardziej polecamy? Przede wszystkim chodzi o walory edukacyjne tego miejsca. Centrum to ma w ofercie bardzo ciekawe i często interaktywne programy edukacyjne.

Co więcej, personel Hydropolis robi wszystko, aby szerzyć edukację jak tylko się da. Kiedy centrum trzeba było zamknąć ze względu na wybuch pandemii koronawirusa, zaczęto organizować edukacyjne spotkania online. Wszystko po to, aby umilić czas dzieciakom, jednocześnie ucząc ich czegoś ciekawego. W takim razie na pytanie, co zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi, odpowiedź wydaje się oczywista – Hydropolis. Podobnie jak w przypadku słynnego ZOO we Wrocławiu jest to coś, co powinno spodobać się nie tylko dzieciom, ale też ich rodzicom.

Atrakcje we Wrocławiu dla dzieci – co zwiedzić we Wrocławiu całą rodziną?

Oczywiście mówimy tu o atrakcjach turystycznych we Wrocławiu dla dzieci, ale musimy pamiętać, że istnieją różne grupy wiekowe. Nie każdemu dziecku spodoba się dany rodzaj rozrywki, jeśli nie będzie odpowiadać jego wiekowi. A zatem centrum edukacyjne jest czymś, co warto zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi, ale pod warunkiem, że nie są to najmłodsze brzdące. 4-latka na pewno taka oferta nie zainteresuje, więc jeśli mamy dzieci poniżej 8 roku życia, to powinniśmy pomyśleć o jakimś innym sposobie spędzania czasu. Zastanówmy się więc, co warto zobaczyć we Wrocławiu.

We Wrocławiu znajduje się przecież wiele atrakcji turystycznych dla całej rodziny, które warto zobaczyć podczas wycieczki weekendowej lub nawet jednodniowej. Jeśli jednak nasze dzieci są na tyle duże, że potrafią docenić walory edukacyjne odwiedzanych miejsc, to Hydropolis jest właśnie dla nich. Pamiętajmy, że takie centra edukacyjne nie mają na celu zastąpić nauki szkolnej, a są jedynie jej ciekawym uzupełnieniem.

Co zwiedzić we Wrocławiu ze starszymi dziećmi?

Jak już wspomnieliśmy dzieci różnią się od siebie ze względu nie tylko na wiek, ale też temperament. Warto więc zadbać o to, aby zwiedzanie Wrocławia z dziećmi było jak najbardziej zróżnicowane i odpowiadało preferencjom naszych podopiecznych. Starsze dzieci, czy nawet nastolatkowie, których fascynuje historia, na pewno docenią zabytki we Wrocławiu.

Co zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi, jeśli nasze pociechy wyrażają zainteresowanie historią? Oczywiście nie ma co się łudzić, że 12-latek będzie chciał spędzać czas, czytając grube tomy o historii albo szczegółowe analizy poszczególnych bitew. Dla takiego młodego człowieka dużo ciekawsza będzie możliwość zobaczenia na żywo zabytkowych budowli albo strojów z poprzednich epok. W takim razie powinniśmy wybrać się do Muzeum Narodowego we Wrocławiu, które należy do najciekawszych atrakcji turystycznych na Dolnym Śląsku. Znajdziemy tam wszystko, czego potrzebujemy, jeśli chcemy poobcować trochę z dawną sztuką i historią. Dla naszych dzieci zdecydowanie będzie to ciekawsze niż gapienie się w podręcznik do historii.

Co zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi w celach edukacyjnych?

Mimo że nauka szkolna jest bardzo ważna, każdy z nas przyzna, że obszerne teksty i monotonne zajęcia bardzo łatwo potrafią zniechęcić uczniów do omawianych zagadnień. Dlatego właśnie jeśli chcemy wspierać historyczne zainteresowania naszych pociech, to Muzeum Narodowe jest czymś, co zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi gorąco polecamy. Jeśli oprócz historii nasze dzieci wykazują zainteresowanie sztuką, to pokażmy im wystawy, dotyczące sztuki śląskiej. Są to jedne z wielu wystaw, z jakich muzeum to może być dumne.

Zwiedzanie Wrocławia z dziećmi – wizyta w ogrodzie botanicznym

Co zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi? Ogród botanicznyCzy to już wszystko, co warto zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi? Oczywiście, że nie! Wspomnieliśmy wcześniej o wspaniałym ogrodzie zoologicznym we Wrocławiu, więc teraz przyjrzyjmy się innemu ogrodowi. Tym razem botanicznemu. Takie atrakcje turystyczne we Wrocławiu jak ten ogród łamią stereotyp zanieczyszczonego miasta, w którym nie ma ani trochę miejsca na obcowanie z przyrodą. Miejsce to znajduje się w pobliżu Ostrowa Tumskiego, a jest to jedno z najbardziej strategicznych miejsc we Wrocławiu.

Istnieje w Polsce więcej niż jedno miejsce o nazwie Ostrów Tumski, niech więc nie pomyli nam się ono z tym, które możemy odwiedzić w Poznaniu. Teraz już wiemy, gdzie pójść na spacer we Wrocławiu, zwłaszcza gdy wybieramy się na wycieczkę całą rodziną.

W przeciwieństwie do centrum edukacyjnego Hydropolis, ogród botaniczny nadaje się dla dzieci w każdym wieku. Bez względu na to, czy nasi milusińscy mają 4 czy 10 lat. Każde z nich powinno zachwycić się atmosferą tego miejsca. Oprócz spacerów można sobie tam też po prostu usiąść i trochę odpocząć. Dorośli mogą w tym czasie zając się rozmową lub lekturą książki, a dzieci niech zatracają się w zabawie. Jest to zdecydowanie jeden z piękniejszych ogrodów botanicznych w Polsce, więc zdecydowanie zasługuje na polecenie. Każdy, kto choć raz wybrał się tam na spacer, przyzna, że jest to coś, co warto zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi, aby cały rodzina mogła być zadowolona.

Zwiedzaj rynek we Wrocławiu razem z dziećmi

Wrocław rynekOczywiście atrakcje we Wrocławiu, które zamierzamy zobaczyć z dziećmi wcale nie muszą być bardzo wyszukane. Możemy przecież wybrać coś na pozór banalnego takiego jak wizyta na rynku. W końcu to właśnie rynek jest bijącym sercem miasta, z którego łatwo jesteśmy w stanie dostać się do najciekawszych zabytków we Wrocławiu.

To rynki dawniej były miejscem całego miejskiego życia, które dzisiaj nazwalibyśmy życiem towarzyskim. I czy prawdę mówiąc nie zostało tak do dziś? Na pytanie, co zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi pewnie nie każdy zaproponowałby wizytę na rynku. A jednak miejsce to ma tak wspaniałą atmosferę i jest tak atrakcyjne wizualnie, że powinna je odwiedzić osoba w każdym wieku. Bez względu na to, czy jest to osoba dorosła czy małe dziecko – oczywiście pod opieką rodziców!

Co robić na rynku we Wrocławiu? W miejscu tym trudno się nudzić, gdyż jest ono naprawdę duże. Pierwszą rzecz jaką robi turysta po przybyciu na rynek we Wrocławiu, to zachwyca się pięknem jego zabytkowych kamienic. Jeśli nasze zwiedzanie Wrocławia z dziećmi przypada akurat na porę letnią, to powinniśmy pomyśleć o wypiciu czegoś orzeźwiającego na zewnątrz. Ze względu na rodzinny charakter wycieczki, rodzicom polecamy jednak o wybranie napojów bezalkoholowych. Najlepiej pozwólmy naszym dzieciom wybrać za nas i wspólnie podelektować się słodkimi owocowymi napojami.

Najlepiej zwiedzanie rynku zarezerwować sobie na porę, w którą uznamy za czas zjedzenia posiłku. Rynek jest najlepszą możliwą odpowiedzią na pytanie o to, gdzie zjeść obiad we Wrocławiu. Restauratorzy i właściciele barów prześcigają się, kto zaoferuje lepsze dania i napoje, a więc wybór jest naprawdę ogromny. Ze względu na konkurencję możemy być pewni, że personel poszczególnych restauracji zrobi wszystko, żeby zapewnić nam jak najlepsze doznania. Można więc powiedzieć, że atrakcje we Wrocławiu to nie tylko zabytki i centra edukacyjne ale także wspaniała gastronomia. Z powyższych powodów można śmiało stwierdzić, że ten zabytkowy rynek to coś, co warto zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi.

Co zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi podczas wycieczki w zimie?

Co zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi, kiedy za oknem śnieg i mróz? Może się wydawać, że nie jest to zbyt dobry pomysł na wycieczkę do ogrodu botanicznego ani zoo. I słusznie, w taką pogodę lepiej zastanowić się, co ma nam do zaoferowania zima i jak możemy zimową pogodę wykorzystać do maksimum. Mamy pewną propozycję, a jest nią odwiedzenie lodowiska.

Takie atrakcje we Wrocławiu jak lodowisko to świetna okazja, żeby popracować nad swoją kondycją fizyczną. Zwłaszcza jeśli akurat jest zima, gdyż nie od dziś wiadomo, że to właśnie w zimie jesteśmy najmniej aktywni i jesteśmy najbardziej narażeni na spadek formy i przybranie niepotrzebnych kilogramów.

co warto zwiedzić we wrocławiu z dziećmi? lodowiskoNie ma co się długo zastanawiać i czas pójść na łyżwy. To właśnie lodowisko jest czymś, co zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi polecamy, jeśli chcemy aktywnie wykorzystać czas i wybudzić się z zimowego letargu. Gdzie we Wrocławiu pójść na łyżwy? W stolicy Dolnego Śląsku jest kilka takich miejsc, a jednym z nich jest Lodowisko Orbita przy ul. Wejherowskiej 34. Do naszej dyspozycji są też Lodowisko SPISKA, Lodowisko Stadion Wrocław a także lodowisko przy Zespole Szkół nr 14.

Atrakcje we Wrocławiu dla dzieci – gdzie we Wrocławiu pójść na łyżwy?

Niezależnie od tego, które lodowisko wybierzemy, bawić się będziemy na pewno świetnie. A co jeśli nie potrafimy jeździć na łyżwach, albo uważamy, że jesteśmy w tym kiepscy? To całkowicie nieważne! Powinniśmy wyrzucić z głowy jakiekolwiek myśli o ewentualnej kompromitacji i przestać bać się lodu. Nawet jeśli kilka razy się przewrócimy, to nie powinno nam to odebrać frajdy. Upadek na lód nie jest wcale taki bolesny, a pamiętajmy, że endorfiny, które wydzielają się podczas dobrej zabawy, mają działanie przeciwbólowe.

Lodowisko we Wrocławiu to kolejna atrakcja na tej liście, która nadaje się i dla dzieci, i dla dorosłych. Każdy jest w stanie przemienić się w wulkan radości, gdy tylko wejdzie na lodowisko. A że w tym wypadku mamy do czynienia z zimnym wulkanem, niczego nie zmienia. Jazda na łyżwach to jedna z najwspanialszych czynności, jakie mogą dać nam atrakcje turystyczne we Wrocławiu. Jeśli wciąż zastanawiamy się, co zwiedzieć we Wrocławiu z dziećmi, to pora udać się na lodowisko.

Nie ma sensu przejmować się tym, że akurat nie mamy własnych łyżew. Sprzęt możemy zawsze wypożyczyć przed wejściem na teren lodowiska za niewielką opłatą. Dla dzieci polecamy także pomocnicze zabawki, które ułatwią im utrzymanie równowagi na lodzie. Nie zapomnijmy zapewnić naszym najmłodszym członkom rodziny wspaniałych wrażeń, aby mogły opowiadać kolegom i koleżankom, jakie zimowe atrakcje we Wrocławiu dla dzieci miały okazję odwiedzić.

Inne zimowe atrakcje we Wrocławiu dla dzieci

wrocław gdzie pójść z dziećmiKiedy jest zimno na zewnątrz, to trudno odnaleźć przyjemność w długich spacerach. Zamiast tego szukamy schronienia w środku jakiegoś budynku. Nie musi to być oczywiście jakiś losowy budynek, więc najlepiej wybrać taki, który naprawdę ma nam coś ciekawego do zaoferowania. Czymś, co warto zwiedzić we Wrocławiu jest Manufaktura cukierków i lizaków Słodkie Czary Mary.

Najlepsze jest to to, że ta atrakcja dla dzieci znajduje się zaraz przy rynku. Oznacza to, że jeśli zwiedzanie Wrocławia z dziećmi zaczynamy właśnie od okolic rynku, to nie musimy nigdzie daleko spacerować. W miejscu tym możemy zobaczyć, jak powstają słodycze a nawet spróbować je zrobić samemu.

Wyobraźmy sobie tylko jaka to wspaniała frajda dla naszych dzieci. Praktycznie każdy mały chłopiec czy dziewczynka uwielbia słodycze, ale jak wielu z nich naprawdę ma okazję je robić? Często rodzice w domu chcąc sprawić przyjemność swoim dzieciom, pokazują im, jak można w fajny sposób przyrządzić domowe słodycze. Są to najczęściej lizaki karmelowe albo domowe krówki.

W Manufakturze cukierków i lizaków Słodkie Czary Mary będziemy mieli okazję przyjrzeć się nie domowemu ale naprawdę profesjonalnemu produkowaniu takich słodyczy. Warsztaty spod szyldu „Zrób Sam Lizaka” są wspaniałym prezentem, jaki możemy podarować dziecku. Kosztują one jedynie 15 lub 24 zł.

Atrakcje we Wrocławiu dla dzieci – Park trampolin GO Jump i Wrocławski Teatr Lalek

Na sam koniec mamy dla was dwie bardzo różniące się od siebie atrakcje, a jednak każda z nich zasługuje na uwagę. Pierwszą jest park trampolin GO jump, który nadaje się na świetny wypad dla całej rodziny. Zaraz po lodowisku jest to najlepsze miejsce we Wrocławiu, w którym można zażyć trochę sportu. Park trampolin to nie tylko coś, co warto zwiedzić we Wrocławiu z dziećmi, ale też miejsce, gdzie naprawdę można podnieść swoją kondycję fizyczną.

Jest jedna cecha parku trampolin, która sprawia, że jest on nawet lepszą atrakcją we Wrocławiu niż lodowisko. Łyżwy są sportem zimowym, a na trampolinach można skakać przez cały rok. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wysoko bylibyście w stanie skoczyć, gdybyście mieli odpowiednie możliwości do tego? GO Jump to miejsce, które takie możliwości nam oferuje. Pamiętajmy o odpowiednim ubraniu sportowym i wybierzmy się razem z dziećmi do tego miejsca.

Nie bez powodu wspominamy o stroju sportowym. Chcemy, żeby atrakcje we Wrocławiu dały nam jak najwięcej radości i satysfakcji, więc wszystko powinniśmy odpowiednio zaplanować. Trudno sobie wyobrazić wygibasy na trampolinach w jeansowych spodniach albo butach na obcasie. Musimy więc do takiej rekreacji przygotować się nie tylko psychicznie ale też fizycznie.

Jak aktywnie spędzić czas we Wrocławiu? Atrakcje we Wrocławiu dla miłośników sportu to między innymi park linowy GO Jump i wspaniałe lodowiska.

Mówi się, że ogranicza nas tylko grawitacja. W parku trampolin GO Jump może nam się wydawać, że nawet ona nam nie straszna. Faktycznie dzięki trampolinom możemy przez chwilę poczuć się jak Neil Armstrong stawiający pierwsze kroki na księżycu. Dzięki parkowi trampolin GO Jump już nigdy nie będziemy mieli wątpliwości co do tego, jak aktywnie spędzić czas we Wrocławiu.

Teatr Lalek, czyli jak ciekawie spędzić czas we Wrocławiu

teatr lalek we wrocławiuGdzie pójść z dziećmi we Wrocławiu, aby miło spędzić czas? Pomyślmy o wizycie we wrocławski teatrze lalek. Jest to świetne miejsce dla osób, które mają dość nudnej rzeczywistości i chcą oddać się fantazjom. Teatr lalek różni się znacznie od zwykłego teatru tym, że postacie nie są odgrywane bezpośrednio przez aktorów. Zamiast tego widzowie mogą zobaczyć „ożywione” kukiełki, które w bardzo sympatyczny sposób odgrywają pewne przygody.

Lalki i kukiełki bardzo łatwo zdobywają sympatię młodych widzów, dlatego warto wybrać się z dziećmi do takiego teatru. Oczywiście powinniśmy przejrzeć repertuar dużo wcześniej i zastanowić się, co najbardziej będzie odpowiadać naszym dzieciom. Wachlarz sztuk jest naprawdę szeroki i można długo wybierać. Co zwiedzić z dziećmi we Wrocławiu, kiedy chcemy poobcować trochę ze sztuką? W stolicy województwa dolnośląskiego jest wiele takich miejsc, ale z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że od teatru lalek warto zacząć.

Co zwiedzić z dziećmi we Wrocławiu? Może zabytki?

hala stuleciaCzy zabytki we Wrocławiu mogą spodobać się dzieciom? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, gdyż zależy to od wielu czynników. Chodzi tu między innymi o wiek i zainteresowania dziecka a także od jakości danego zabytku. Najlepiej przejrzeć listę wrocławskich zabytków i pozwolić naszym dzieciom samym zadecydować, co chcą zobaczyć. Może naszym dzieciom spodoba się słynna Hala Stulecia albo któryś z zabytkowych kościołów? Aby się tego dowiedzieć, najlepiej usiąść całą rodzinną i wspólnie uzgodnić plan wycieczki.

Dzieciakom z pewnością spodobają się także słynne wrocławskie krasnale, które dzisiaj są wręcz ikoną tego miasta. Dzieci nie musi interesować ich historia, która choć jest ciekawa, większe znaczenie będzie mieć dla dorosłych turystów. Dla naszych podopiecznych są to po prostu kolorowe pajace, które intrygują swoim wyróżniającym się wyglądem. Nie zapomnijmy pokazać kilku z nich naszym pociechom, kiedy będziemy wspólnie zwiedzać Wrocław.