Ostrów Tumski – najstarsza atrakcja Wrocławia

Ostrów Tumski – najstarsza atrakcja Wrocławia

Weekend to za mało, żeby zobaczyć wszystkie atrakcje jakie oferuje Wrocław. To miejsce w którym piękno architektury oraz zieleń natury łączą się w jedną całość oraz tworzą niezwykłe miejsce, które chcą odwiedzać nie tylko zakochani, ale również całe rodziny. Nikogo więc nie dziwi, że jest to miasto odwiedzane przez tysiące turystów każdego tygodnia, który udają się tam z różnych zakątków Polski oraz świata. Tutaj każdy znajdzie miejsca idealne dla siebie, jednakże na mapie atrakcji istnieją punkty, których nie można pominąć. Warto mieć na uwadze, że Wrocław to nie tylko historyczne zabytki, ale również klimatyczne restauracje, wiele atrakcji dla dzieci oraz centrum rozrywki dla młodych.

Co można zwiedzić w Ostrowie Tumskim?

W pierwszej kolejności warto udać się do Ostrowa Tumskiego, czyli części Wrocławia, która liczy sobie najwięcej lat. Stanął on, dzięki piastom Śląskim, który właśnie to miejsce obrali sobie za stworzenie grodu. W dalszych czasach wyspa stała się własnością kościoła i to właśnie z tego względu znajduje się na niej bardzo popularna Archikatedra św. Jana Chrzciciela. Nie ma ona sobie równych i stanowi jedną z najważniejszych atrakcji w trakcie zwiedzania miasta. To tam można nacieszyć oczy zdobieniami, a uszy z kolei skorzystają na oryginalnych dźwiękach, które płyną z organów. Wieża katedralna oferuje piękne widoki, które umożliwiają podziwianie Wrocławia z całkiem innej perspektywy.

To jednak nie jedyny kościół, który można znaleźć w Ostrowie Tumskim. Znajdują się tam oprócz tego Muzeum Archidiecezjalne oraz pomniki. Do Ostrowa Tumskiego, który w dzisiejszych czasach nie jest już wyspą prowadzą mosty. Most Tumski cieszy się największą popularnością i znany jest również pod nazwą mostu zakochanych. To właśnie w tym miejscu wiesza się kłódki na których widnieją wyznania miłosne oraz inicjały kochających się osób. Do rzeki Odry zrzuca się kluczyki, dzięki którym miłość ludzi nigdy ma się nie kończyć.

Ogród Botaniczny

Kiedy wycieczka w Ostrowie powoli się kończy warto odwiedzić Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. W tym miejscu można znaleźć nie tylko piękne rośliny i kwiaty, ale również oczka wodne oraz ławeczki. W ogrodach panuje niczym niezamącony spokój oraz cisza, które przydatne są w trakcie zwiedzania atrakcji oraz bezustannego przebywania w towarzystwie innych osób. Można tutaj napić się dobrej kawy oraz odzyskać siły, dzięki którym dalsza część dnia minie w przyjemnej atmosferze.

Ostów jest piękny zarówno dniem, jak i nocą. Kiedy słońce chyli się za horyzontem, dawna wyspa zmienia całkowicie swój charakter. Na uwagę zasługują latarnie gazowe, które zapala latarnik. Właśnie wieczorem daje się czuć magię tego miejsca, która sprawia, że nie chce się wracać do własnego miejsca zamieszkania. Legendy przeplatają się tutaj z marzeniami, a piękne widoki stanowią przysłowiową wisienkę na torcie.