Wrocław: Przyszłość miejsca, które kiedyś było domem dla komisariatu policji

Wrocław: Przyszłość miejsca, które kiedyś było domem dla komisariatu policji

Obok ulicy Trzemeskiej, znajdującej się w samym sercu Wrocławia, stoi niegdyś tętniący życiem budynek komisariatu policji Wrocław Stare Miasto. Niestety, budynek ten nie przetrwał próby czasu i już dawno nie nadawał się do użytku. Policjanci zdecydowali, że najlepszym rozwiązaniem będzie wybudowanie nowego budynku tuż obok. Wszystko to sprawia, że dzisiaj na miejscu dawnego komisariatu można zobaczyć jedynie duże wgłębienie w ziemi oraz gruz.

Działka, na której kiedyś stał budynek komisariatu, jest atrakcyjna zarówno ze względu na swoje położenie, jak i możliwości, jakie niesie. Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić, co zostanie tam wybudowane. Młodszy aspirant Paweł Noga z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ujawnił portalowi plany dotyczące tej działki. Jak się okazuje, powstaną tam budynki gospodarcze oraz parkingi dla Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto. Ponadto, część terenu zostanie przeznaczona na nasadzenia oraz trawniki.

Warto również przypomnieć, że nowy komisariat, położony tuż obok miejsca starego budynku, już działa w pełni. Swoją siedzibę ma tam nie tylko dwustu policjantów z komisariatu Wrocław – Stare Miasto, ale także setka funkcjonariuszy z Zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.